12. února 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Rudá Sonja mizí v mlze. Film se kvůli obviněním Bryana Singera odkládá na neurčito

Brigitte Nielsenová jako Rudá Sonja. Film Rudá Sonja (1985). Režie: Richard... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brigitte Nielsenová jako Rudá Sonja. Film Rudá Sonja (1985). Režie: Richard... | foto: Famous Films Studio

LOS ANGELES Filmové studio Millenium Films odložilo na neurčito připravovaný remake filmu Rudá Sonja. Ten měl režírovat Bryan Singer, který byl obviněn ze sexuálního obtěžování nejméně šesti chlapci. Ačkoliv je Singer i přes odklad stále oficiálně uveden jako režisér filmu, tak je nepravděpodobné, že se projekt pod jeho vedením uskuteční.

Magazín Deadline přišel s informací, že studio Millenium Films v současné době neplánuje projekt Rudé Sonji posouvat dopředu. Nebude ho tedy oproti původním plánům nabízet tento měsíc k prodeji ani na Evropském filmovém trhu (European Film Market) v Berlíně.

Režisér Bryan Singer v roce 2009.
Rami Malek jako nezapomenutelný Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody...

Předělávky klasického komiksového filmu se tak fanoušci nejspíše v nejbližších rocích nedočkají, určitě ne pod taktovkou tohoto režiséra. Singer je u projektu stále oficiálně uveden jako režisér, ale jde spíše o výsledek nějaké podepsané smlouvy mezí ním a studiem. Po bojkotu Rudé Sonji navíc volali fanoušci i organizace proti sexuálnímu obtěžování, jako je v médiích hodně probíraná Time´s Up.

Bryan Singer si již z minulosti nesl dvě obvinění ze sexuálního obtěžování nezletilých chlapců. Magazín The Atlantic navíc koncem ledna zveřejnil výpovědi čtyř dalších mužů (tři z toho anonymní), kteří obviňují Bryana Singera z vynucených sexuálních aktů. Těch se měl režisér dopustit před dvaceti lety. Obětem bylo v té době patnáct až sedmnáct let. Snímek Rudá Sonja byl Singerovou poslední pevností a zároveň důkazem, že ještě není vyloučen ze světa kinematografie.

Od Singera se jako první distancovalo filmové studio Fox. To s ním spolupracovalo celých dvacet let, během kterých pro něj Singer natočil čtyři komiksové filmy o X-Menech. Od posledního projektu pro Fox, hudebního snímku Bohemian Rhapsody, ho ale studio vyhodilo. Důvodem mělo být Singerovo neustálé zanedbávání režisérských povinností, kdy za něj musel zaskakovat i kameraman.