18. srpna 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Schopný mistr světelného meče. Obi-Wan Kenobi dostane vlastní film

Obi-Wan Kenobi, rytíř Jedi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obi-Wan Kenobi, rytíř Jedi | foto: Reprofoto

Studio Lucasfilms oznámilo, že připravuje zatím nepojmenovaný snímek ze světa Star Wars, který bude zaměřen na postavu Obi-Wana Kenobiho. Režírovat by ho měl Stephan Daldry, režisér Billyho Elliota nebo Hodin.

Lucasarts se pod taktovkou společnosti Disney snaží expandovat značku Star Wars vedlejšími filmy s příběhem mimo hlavní příběhovou linku. Prvním velkým projektem tohoto druhu byl loňský snímek Rogue One, který se setkal s velkým úspěchem u diváků a kritiky. Na příští rok je naplánován film o Hanu Solovi pod vedením režiséra Rona Howarda (Andělé a démoni, Rivalové). Teď studio potvrdilo, že pracuje na snímku, který bude věnovaný jedijskému mistrovi Obi-Wanu Kenobimu. V březnu letošního roku herec Ewan McGregor pro magazín Business Insider řekl, že by si Obi-Wana ještě rád zahrál. V Lucas arts jeho přání nejspíše vyslyšeli, ačkoliv obsazení filmu ještě známé není.

Temná strana síly v předchozích dílech reprezentovaná Sithy nechybí ani v...
Sedmý díl ságy Star Wars s podtitulem Síla se probouzí obsahuje řadu akčních...

Podle magazínu The Hollywood Reporter se studio domlouvá na režírování se Stephenem Daldrym. Úspešný režisér si již několikrát málem sáhl na Oscara a to hlavně za snímky Billy Elliot a Hodiny. Druhý jmenovaný snímek měl dokonce devět nominací a jednu proměnil, když Nicole Kidmanová získala sošku za herecký výkon v hlavní roli.

Snímek by se měl odehrávat mezi třetím a čtvrtým dílem filmové ságy. Jinak ale zatím není známé ani datum premiéry.

Najdete na Lidovky.cz