5. ledna 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Seriál Hra o trůny se vrátí až v roce 2019. Poslední série bude tou nejkratší

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Daenerys Targaryen (uprostřed, Emilia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmá řada seriálu Hra o trůny: královna Daenerys Targaryen (uprostřed, Emilia... | foto: HBO

LOS ANGELES Televize HBO potvrdila, že nové a poslední série populárního seriálu Hra o trůny se diváci dočkají až v roce 2019. Na seriálu bude pracovat řada scenáristických a režisérských jmen známých z předchozích sérií. Poslední série bude mít zároveň nejmenší počet epizod.

Sedmá série Hry o trůny skončila hned několika velkými zvraty. Jak ale tyto zvraty zahýbou světem Západozemí, na to si fanoušci budou muset počkat více než rok. Televize HBO potvrdila, že osmá a poslední série Hry o trůny rok přeskočí. Vysílat se bude až v roce 2019.

Na natáčení budou znovu dohlížet David Benioff a D. B. Weiss, tvůrci celé série. Miguel Sapochnik a David Nutter jsou dva zatím jediní oznámení režiséři epizod. Sapochnik má na kontě například fanouškovsky velmi oblíbenou epizodu Bitva bastardů z šesté série. Nutter je zase podepsaný třeba pod epizodou Deště Kastameru, ve které se odehrála dramatická Rudá svatba.

Jon Sníh (Kit Harington) a Ygritte (Rose Leslieová). Seriál Hra o trůny.
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Sansa Stark (Sophie Turnerová).

Poslední série bude se svými šesti epizodami tou vůbec nejkratší. Podle dostupných informací budou ale jednotlivé díly podobné svou stopáží celovečerním filmům. Mluví se o devadesáti minutách na jeden díl.

„Bude to ta nejlepší věc, která kdy šla na obrazovky. Bude to neuvěřitelné a hodně lidí to slušně rozhodí,“ sdělil pro Entertainment Weekly své názory herec Jason Momoa, který v první sérii ztvárnil Khala Droga.

Rok 2018 ale ani tak nebude prázdný. Televize HBO na letošek plánuje návrat sci-fi seriálu Westworld. Spisovatel George R. R. Martin, autor knižní předlohy Hry o trůny, zase naznačil, že by další kniha série mohla vyjít ještě letos. Dlouho odkládaná kniha Vichry zimy by naváže na Tanec s draky z roku 2011.