23. srpna 2018 8:08 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sbohem, Sheldone. Populární sitcom Teorie velkého třesku příští rok skončí

Seriál Teorie velkého třesku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Teorie velkého třesku. | foto: CBS

Washington Jeden z nejdéle vysílaných amerických sitcomů Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) příští rok skončí. Oznámili to ve středu producenti série vysílané premiérově na stanici CBS. Komediální seriál o partě velmi nepraktických teoretických fyziků se za 11 sezon stal jednou z nejsledovanějších televizních show v USA.

Poslední dvanáctá sezona, jejíž díly se ve Spojených státech začnou vysílat koncem září, by měla být ukončena na jaře 2019.

„Společně s herci, scenáristy a celým týmem jsme nesmírně vděčni za úspěch show a chceme v závěrečné sezoně přinést velkolepé tvůrčí vyvrcholení celé série Teorie velkého třesku,“ uvedl v prohlášení produkční tým.

22.srpna 2018 v 22:10, příspěvek archivován: 23.srpna 2018 v 08:08

This is going to require multiple singings of "Soft Kitty." https://t.co/UdRGNeQ7Lb

Seriál získal sedm televizních cen Emmy z celkem 46 nominací a přinesl věhlas herci Jimu Parsonsovi díky postavě asociálního génia Sheldona Coopera. Ten se stal hrdinou loni zahájené jiné série Mladý Sheldon dějově předcházející Teorii velkého třesku.

Seriál Teorie velkého třesku.
Herečka Kaley Cuoco v červených šatech s rozparkem

Průměrná sledovanost jedné epizody byla podle CBS průběhu předposlední série 18 milionů diváků, což je více než jakákoli jiná americká televizní show. Představitelé hlavních rolí - vedle Parsonse například Johnny Galecki jako Leonard či Kaley Cuocová jako Penny - si podle médií vydělávali téměř milion dolarů (22 milionů korun) za díl.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz