18. ledna 2017 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Série, která se přišla ohřát. BBC na úspěch Nočního recepčního naváže další adaptací

le Carré, autor špionážních thrillerů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy le Carré, autor špionážních thrillerů |

Noční recepční je úspěšná adaptace knihy Johna Le Carrého z dílny BBC, která vyhrála tři Zlaté Glóby. BBC oznámila, že na úspěch naváže adaptací Špiona, který se přišel ohřát.

Špion, který se přišel ohřát. Tak zní název románu Johna Le Carrého, který vyšel poprvé v roce 1963, a je plánovanou druhou adaptací. Britský špión a vášnivý piják Alec Leamas se v něm v tvrdé vyzvědačské válce postaví silnému protivníkovi, který se nezdráhá ničeho. To vše na líbivém pozadí studené války. BBC vytahuje zbraň velké ráže a román dala k adaptaci Simonu Beaufoyovi, scénáristovi Milionáře z chatrče a držiteli Oscara. „Je nesmírně vzrušující pracovat na adaptaci nejlepšího špionážního románu ze studené války,“ vyjádřil se k věci Beaufoy. Román byl už v roce 1965 jednou zfilmován a hlavní roli si zahrál herec Richard Burton. Sám Le Carré se nechal slyšet, že se těší, až se Leamasův příběh znovu vrátí na obrazovky. Stejně jako Noční recepční bude minisérie z produkce společnosti The Ink Factory, která bude spolupracovat s americkou televizí AMC.

Noční manažer byl první hvězdně obsazenou minisérií na motivy Le Carrého knih. V hlavních rolích si zahráli Tom Hiddleston, Hugh Laurie a Olivia Colman. Všichni tři si za svůj výkon odnesli Zlatý glóbus. Dílo bylo nominováno i na hned několik cen Emmy, ze kterých si jednu odnesla režisérka Suzanne Bier.

John Le Carré je britský spisovatel narozený v roce 1931. Je autorem řady románů z období studené války se špionskou tématikou. Jeho romány jsou často televizně zpracovávány. Ve filmové adaptaci knihy Jeden musí z kola ven z roku 2011 si hlavní roli zahrál Gary Oldman.

Najdete na Lidovky.cz