28. ledna 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sériový vrah s přívětivou tváří. Teda Bundyho si ve filmu zahrál dívčí idol Zac Efron

Zac Efron jako sériový vrah Ted Bundy. Snímek Extremely Wicked, Shockingly Vile... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zac Efron jako sériový vrah Ted Bundy. Snímek Extremely Wicked, Shockingly Vile... | foto: Sundance

Životopisný snímek Extrémně zvrácený, neskutečné odporný a zlý (Extremely Wicked, Shockingly Vile and Evil) vypráví příběh Teda Bundyho, jednoho z nejznámějších sériových vrahů v historii. Ve filmu se kromě Zaca Efrona objeví i John Malkovich, Lilly Collinsová nebo James Hetfield, zpěvák kapely Metallica. Snímek měl premiéru na filmovém festivalu v Sundance.

Píše se rok 1969. Ted Bundy (Zac Efron) měl u žen vždy štěstí. Uměl příjemně vystupovat a oplýval charismatem. Okouzlené ženy ale nemohly tušit, že je Bundy patologickým vrahem, který své oběti zabije a po smrti většinou ještě znásilní. Bundyho tajemství pochopitelně nezná ani jeho vlastní přítelkyně Elizabeth Kloepferová (Lily Collinsová). Právě ona je vypravěčkou celého příběhu. Elizabeth postupně zjišťuje, že muž, se kterým žije pod jednou střechou, je možná to největší monstrum, které Amerika kdy poznala.

Ted Bundy.
Zac Efron jako sériový vrah Ted Bundy. Snímek Extremely Wicked, Shockingly Vile...

Vraha musí chytit policie v čele s důstojníkem Bobem Haywardem (James Hetfield). Usvědčit ho pak může jedině soudce Edward D. Cowart (John Malkovich). Amerika sedí přilepená u televizních obrazovek. Jak tohle skončí?

Snímek režíroval Joe Berlinger. Ten se kromě hororu Záhada Blair Witch 2 (2000) zatím etabloval spíše jako režisér dokumentů. Scénář k snímku napsal nováček Michael Wervie.

Najdete na Lidovky.cz