3. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Šetřit se nebude. Netflix chystá drahou seriálovou adaptaci Sandmana od Neila Gaimana

Sandman od Neila Gaimana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sandman od Neila Gaimana. | foto: NG

LOS ANGELES Po zrušené filmové adaptaci to kultovní komiksová série spisovatele Neila Gaimana zkouší znovu. Mělo by jít o vůbec nejdražší televizní projekt komiksového nakladatelství DC, pod které Sandman patří.

Důmyslná kombinace hororu a mytologie, kterou se proplétá hlavní hrdina nazvaný Sen, personifikace všech snů. Příběh se nedá jen tak jednoduše shrnout. Komiksová série Sandman je ale snad nejznámějším komiksem Vertiga, odnože komiksového nakladatelství DC, která je určena dospělému publiku. Nepozbývá nic z fantazie, kterou Gaiman ohromoval již ve svých knihách, jako byli Američtí Bohové, Nikdykde nebo Hvězdný prach

Podle vyjádření Netflixu jde o „obrovský finanční závazek“. Na Sandmanovi se šetřit nebude - seriál by měl být nejdražším televizním dílem podle komiksu nakladatelství DC. Tvůrcem seriálu a scenáristou bude Allan Heinberg, který má na svědomí filmovou Wonder Woman (2017) a řadu dílů seriálu Chirurgové. Na jeho práci bude jako výkonný producent dohlížet sám Gaiman. 

Pokusů o adaptaci Sandmana bylo od devadesátých let několik. Žádná ale nedopadla. O poslední pokus se pokusilo studio New Line Cinema v roce 2016. O zrušeném projektu je známo akorát to, že scenáristou měl být Eric Heisserer, který na sebe upozornil oscarovými Příchozími (2016) a výborně hodnoceným hororem Bird Box (2018) se Sandrou Bullockovou v hlavní roli. 

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.