1. února 2019 5:00, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sexy sériový vrah pobláznil divačky. Přestaňte ho obdivovat, žádá je Netflix

Ted Bundy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ted Bundy. | foto: Sheriff Department

LOS ANGELES Dokumentární série Rozhovory s vrahem: pásky Teda Bundyho (Conversations With a Killer: The Ted Bundy Tapes) představuje největšího amerického sériového vraha, který zabil a znásilnil desítky žen. Divačky se ale na sociálních sítích rozplývají nad Bundyho vzhledem. Mediální gigant Netflix, který dokument produkuje, na fanynky naléhá, aby s adorací Teda Bundyho přestaly.

„Viděl jsem hodně konverzací o tom, jak je Ted Bundy údajně sexy, a chtěl bych vám připomenout, že v naší nabídce jsou tisícovky krásných mužů. Téměř všichni z nich navíc nejsou usvědčení sérioví vrazi,“ napsal správce sociálních sítí společnosti Netflix. Jeden z komentátorů pod příspěvek dopsal: „Ale když on je fakt sexy.“

28.ledna 2019 v 19:18, příspěvek archivován: 31.ledna 2019 v 10:45

I've seen a lot of talk about Ted Bundy’s alleged hotness and would like to gently remind everyone that there are literally THOUSANDS of hot men on the service — almost all of whom are not convicted serial murderers

Dokumentární série měla premiéru k výročí 30 let, co byl Ted Bundy za své činy poslán na elektrické křeslo ve státní věznici na Floridě. Dokument mapuje celou Bundyho hrůzostrašnou kariéru a přináší s ním i archivní vězeňské rozhovory.

Sériový vrah Ted Bundy.
Sériový vrah Ted Bundy.

Nutno říct, že Bundy měl podle policejních expertů u žen takový úspěch právě proto, že byl charismatický a fyzicky velmi přitažlivý. „Na první pohled nevypadal jako někdo, kdo by zabíjel mladé dívky,“ zní hned první věta z ukázky na dokumentární sérii.

Situaci určitě nepomohlo ani to, že na filmovém festivalu v Sundance měl premiéru celovečerní snímek Extrémně zvrácený, neskutečné odporný a zlý (Extremely Wicked, Shockingly Vile and Evil) režiséra Joea Berlingera. V něm si Teda Bundyho zahrál herec Zac Efron, který se v začátcích své kariéry proslavil jako dívčí idol z filmové série Muzikál ze střední.

Slepá fixace na sexy vrahy

Ted Bundy ale není jediný vrah z nabídky Netflixu, nad kterým se fanynky v současné době rozplývají. Nový seriál Ty (You) vypráví fiktivní příběh o vrahovi s nezdravou fixací na ženu, kterou nemůže mít. Zabijáka Joea Goldberga si zahrál herec Penn Badgley.


Ani s varováním diváků to není premiéra. Na přelomu roku měl na službě premiéru hororový film Bird Box se Sandrou Bullockovou v hlavní roli. V něm hrdinové utíkají před neznámými monstry, která zabíjejí pohledem. Jedinou obranou je tak zavázat si oči. Takzvaná Bird Box výzva (Bird Box Challenge) obnášela to, že se fanoušek filmu natočí na video při tom, jak chodí po ulici se zavázanýma očima. Šlo o velmi nebezpečnou aktivitu, protože aktéři se často dostali například na silnici v plném provozu. Správce sociálních sítí Netflixu musel na twitterový účet napsat: „Nevěřím tomu, že to musím říct, ale prosíme vás, abyste si neublížili při provádění výzvy Bird Box.“

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.