10. července 2019 17:42 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: Simpsonovi v ruském stylu. Moskevský animátor vytvořil pochmurnou verzi slavného seriálu

Legendární znělka seriálu Simpsonovi v ruské verzi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Legendární znělka seriálu Simpsonovi v ruské verzi. | foto: YouTube Lazy Square

MOSKVA/PRAHA Po sociálních sítích se rozšířilo video ruského animátora a designéra Alexeje Semjonova, který osobitým způsobem přetvořil slavnou znělku amerického seriálu Simpsonovi. Zasadil ji do reálií současného Ruska a vtipné scény nahradila pochmurná atmosféra, domácí násilí a kritika současných poměrů.

Semjonov ve videu paroduje notoricky známou úvodní znělku amerického komediálního seriálu Simpsonovi. Scény odkazují na originál, avšak jsou zasazeny do ponuré východní atmosféry. Bart krade na ulici telefon, Lisa žebrá na ulici hrou na saxofon a všechno končí domácím násilím. Jen za dva dny nasbírala „ruská verze“ na portálu YouTube přes 1,6 milionu zhlédnutí. Na video upozornil server The Calvert Journal.

Alexej Semjonov, který tvoří pod pseudonymem Lazy Square, na sebe vlastní tvorbou netradičních videi upozornil již dříve, například když vytvořil krátkou parodii na film Terminátor. Obecně je známý tím, že vytváří vtipné parafráze na hity z americké popkultury. 

tesTereza Štěpařová

RD 4+1/G v obci Brandýs nad Labem
RD 4+1/G v obci Brandýs nad Labem

Brázdimská, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
4 800 000 Kč