18. dubna 2017 13:48, aktualizováno  14:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Skupina Lucie chystá na příští rok turné a nové album EvoLucie

Skupina Lucie  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina Lucie | foto: Reprofoto

Skupina Lucie vydá po 16 letech na jaře příštího roku nové album s názvem EvoLucie. První singl fanoušci uslyší letos. Na podzim příštího roku pak v sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák kapela vyrazí na halové turné. Novinářům to oznámili členové kapely v prostoru vzducholodi v pražském Centru současného umění-DOX.

„Bál jsem toho, že Michal (Dvořák) má svoje Vivaldianno, David (Koller) KollerBand, já svoje vlastní věci a P.B.CH. filmovou hudbu a že z toho polévku neuvaříme. Naštěstí se to nestalo a máme už asi sedm písní,“ řekl Kodym.

První koncert turné se uskuteční 13. listopadu 2018 v ostravské Ostravar Aréně. Následovat bude vystoupení 18. listopadu v DRFG aréně v Brně a 24. listopadu v pražské O2 areně. Kapela nevylučuje další vystoupení. Předprodej vstupenek na turné začne 20. dubna.

Na nové desce by se mohly objevit i skladby Ivana Krále a Oskara Petra, jehož písně Chci zas v tobě spát a Rouháš se bohům patří do koncertního repertoáru Lucie.

„Ve spolupráci s hudebníky chceme společně vzít to nejlepší z historie kapely a na tom stavět nový příběh,“ řekl Ladislav Vajdička z managementu nahrávací společnosti BrainZone, pod kterou kapela Lucie přechází. Chystaní album bude podle Kollera ‚žánrový pelmel‘ a nebude představovat odklon od stylu Lucie.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990, posledním řadovým albem pak Dobrá kočzka která nemlsá z roku 2002.

Kapela je držitelkou titulů interpret, skupina a album 25. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100.000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Loni na velkém turné oslavila 30 let od založení.

Lucie se po desetileté pauze vrátila na koncertní pódia před třemi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150.000 fanoušků.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz