21. října 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Souboj Jokerů. Jared Leto se údajně snažil zabránit vzniku komiksového hitu s Joaquinem Phoenixem

Tanec na schodech. Snímek Joker (2019). Režie: Todd Philips. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tanec na schodech. Snímek Joker (2019). Režie: Todd Philips. | foto: Vertical Entertainment

LOS ANGELES Přehnaná žárlivost je strašná věc. Platí to i o té profesionální. Herec a zpěvák Jared Leto, který si zahrál Jokera ve filmu Sebevražedný oddíl, měl pocit, že ho studio Warner Bros. podvedlo, když do chystaného sólového filmu o Jokerovi obsadilo Joaquina Phoenixe. Leto se údajně snažil produkci filmu ze všech sil zastavit.

Jared Leto nebyl potěšený, když se dozvěděl, že studio Warner Bros. plánuje sólového Jokera natočit s Joaquinem Phoenixem, ačkoliv Letovi prakticky slíbilo, že „korunním princem zločinu“ a arcinepřítelem Batmana bude on. 

Jared Leto,  Sebevražedný oddíl (Suicide Squad, 2016)
Joaquin Phoenix ve filmu Joker (vtipálek) od společnosti Warner Bros. Film by...

Jokera v nepříliš kladně přijatém filmu Sebevražedný oddíl (2016) ztvárnil právě Leto. Jeho nevýrazný herecký výkon se také stal jedním z bodů kritiky filmů, který mnozí nazývali komiksovou slátaninou. Podle magazínu The Hollywood Reporter to byl právě tento kámen úrazu, který Letovi zavřel dveře k vlastnímu sólovému filmu.

Leto údajně zašel tak daleko, že nařídil svému manažerovi Irvingu Azoffovi, aby promluvil s Warner Bros. a pokusil se přípravu filmu zastavit, což Azoff  neudělal.

Joker

K Letově obhajobě, studio Warner Bros. nevěřilo ani v úspěch Jokera s Phoenixem. Údajně schválně přisoudilo režisérovi Toddu Phillipsovi malý rozpočet 55 milionů dolarů, což na „trhák“ opravdu není mnoho. Výše zmíněný Sebevražedný oddíl měl například rozpočet 175 milionů. Hovoří se dokonce o tom, že studio doufalo v to, že Philips nad projektem kvůli malým penězům zlomí hůl. 

Z Jokera se ale místo toho stal masivní hit. Nejdříve získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Benátkách a nyní svým šíleným smíchem baví kina. Celosvětově za něco málo přes dva týdny vydělal více než 737 milionů dolarů. Ve spojení s Phillipsovým šíleným klaunem se také mluví i minimálně o Oscarovi pro Joaquina Phoenixe. To by pravděpodobně byl poslední hřebík do rakve Letova Jokera. 

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.