22. srpna 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Soutěž pro milovníky Přátel. Firma nabízí tisíc dolarů tomu, kdo se na ně bude dívat celý den

Seriál Přátelé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Přátelé | foto: Reprofoto

WASHINGTON Americká firma Frontier Communications vypsala k zářijovému výročí seriálu Přátelé soutěž. Výherce získá tisíc dolarů (zhruba 23 tisíc korun), bude se na seriál celý den dívat a dokumentovat to na sociálních sítích. Zájemci mohou přihlášky posílat do 3. září.

Seriál přátelé oslaví 22. září letošního roku 25 let od premiéry prvního dílu. Co takhle výročí oslavit tím, že se budete na seriál dívat 25 hodin v kuse? Za tu dobu se dá vidět přibližně 60 epizod legendárního sitcomu, který se sice přestal vysílat již v roce 2004, ale ohromnou popularitu si udržuje i dnes. Svědčí o tom četné televizní reprízy na televizích po celém světě. 

Parta známá ze seriálu Přátelé - Ross, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe a Joey.
Jedna z mnoha scén seriálu, která se odehrává v bytě Moniky

Ideální fanoušek, kterého americká společnost Frontier Communications hledá, má nasledované všechny série, encyklopedické znalosti seriálu, trvalý pobyt ve Spojených státech (bohužel) a aktivní účet na sociální síti Twitter. Jedinou podmínkou je užívat se seriál, dokumentovat průběh a na konci maratonu nahrát spokojenou fotku na Twitter. 

To ale není vše. Kromě samotné finanční částky výherce získá také roční předplatné Netflixu (nebo dárkovou kartu Visa ve stejné hodnotě, pokud již předplatné má) a dárkový balíček k seriálu Přátelé. Ten obsahuje tričko, hrníček a jiná drobná překvapení.