27. července 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu Nicka Cavea Píseň z pytlíku na zvratky

Píseň z pytlíku na zvratky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Píseň z pytlíku na zvratky | foto: ARGO

Píseň z pytlíku na zvratky je uměleckou kronikou Nickova turné s kapelou Bad Seeds po dvaadvaceti severoamerických městech během léta 2014. Sestává z deníkových záznamů, dávných vzpomínek, intimních úvah, fantaskních představ, písňových textů a básní. Hlavními tématy této působivé epické skladby jsou inspirace, tvořivost, ztráta, láska a smrt.

Nick Cave ve své vášnivé zpovědi rozvíjí svébytnou mytologii, prosycenou motivy z čínských, řeckých a aztéckých mýtů, starozákonních příběhů, lidových balad i kultovních hollywoodských filmů. Kniha se zrodila povětšinou ve vysokých nadmořských výškách, když si během turné v letadle zapisoval poznámky, texty a básně na pytlíky na zvracení. Přes žánrovou rozmanitost je Píseň z pytlíku na zvratky překvapivě sourodá a čtivá – a Caveova osobnost se v ní zračí v mnoha rozdílných a veskrze nečekaných polohách.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Kdy vystoupí Nick Cave v Česku? Odpovědi posílejte do neděle 30. července. Ze správných vybereme vítěze.


Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz