11. srpna 2016 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Už před vydáním vzbudila rozruch. Vyhrajte knihu Touhy Džendeho Džongy

Touhy Džendeho Džongy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Touhy Džendeho Džongy | foto: Kniha Zlín

Imbolo Mbue se narodila v kamerunském městě Limbe. Se svým manželem a dětmi žije více než deset let v New York City. Studovala na Kolumbijské univerzitě a román Touhy Džendeho Džongy je její první knihou, která již dlouho před svým vydáním vyvolala velký rozruch v knižní branži.

Její smlouva na sedmimístný dolarový honorář s nakladatelstvím Random house se stala v roce 2014 jednou z nejvíce diskutovaných událostí Frankfurtského knižního veletrhu. Ačkoli kniha doposud čeká na širší přijetí v anglo-amerických literárních kruzích (její vydání je v USA plánováno na srpen 2016), přesto se na jejích vysokých literárních kvalitách shodují nejen agenti, ale i nakladatelé.

Podle Davida Ebershoffa z nakladatelství Random House je kniha napsána „se stejnou mírou inteligence, empatie a talentu“. Agentka Susan Golombová, která Mbue zastupuje, uvádí, že „v příběhu vystupují nejkrásnější a nejsvěžejší postavy, s jakými se v beletrii posledních let můžeme setkat“, a dodává, že „Mbue bude patřit k nově objevené generaci afrických autorů“.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na otázku: Kolik let je autorce knihy Imbolo Mbue? Své odpovědi posílejte do neděle 21. srpna. Z těch správných vylosujeme výherce.


Lidovky.cz