9. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu Ukradené dívky

Ukradené dívky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukradené dívky | foto: GRADA

V dubnu 2014 zaútočila teroristická skupina Boko Haram na vesnici Chibok v severovýchodní Nigerii a unesla 276 dívek z místní internátní školy. Zpráva o tomto činu se rychle roznesla po celém světě. Pod hastagem „Bring Back Our Girls“ vyjádřili podporu i známé osobnosti jako Michelle Obamová nebo nositelka Nobelovy ceny za mír Malála Júsufzajová.

Dívky z Chiboku však nejsou jediným případem. V současné době jsou tisíce žen v rukou islamistů. Wolfgang Bauer, přední německý reportér píšící pro Die Zeit, se do Nigérie vypravil v červenci 2015. Mluvil s dívkami, kterým se ze zajetí Boko Haram podařilo uniknout. O jejich únosu, o krutých zkušenostech ze zajetí, ale také o lepší budoucnosti.

Kniha přináší příběhy unesených žen a podrobný popis fungování teroristické organizace Boko Haram. Popisuje historické a politické pozadí teroru a poukazuje na to, jak zničil etnickou a kulturní rovnováhu v jedné z nejrozmanitějších oblastí světa.Je to však také zpověď unesených dívek. Srdcervoucí zpověď, která vypráví o utrpení a násilí, ale i o odvaze. A o naději.

A jak knihu vyhrát? Stačí napsat odpověď na jednoduchou otázku. Ve kterém roce vzniklo nakladatelství Grada? Odpovědi posílejte do neděle 12. března. Ze správných vybereme výherce.

apeAlena Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz