17. ledna 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte novou knihu o živote Jana Palacha

Krátký život Jana Palacha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Krátký život Jana Palacha | foto: Práh

Jan Palach. Mladík, jehož tragický hrdinný čin šokoval svět. Symbolicky v lednu 2019, padesát let poté, co se na Václavském náměstí upálil, odhodlán vyburcovat národ z apatie po okupaci země vojsky Varšavské smlouvy, vychází kniha Krátký život Jana Palacha.

Autorem novinky z nakladatelství Práh je francouzský spisovatel a scenárista Anthony Sitruk. Čtenářům nabízí pohled zvnějšku, s odstupem cizince a konvencemi nezatížený pohled na Jana Palacha. Doslov ke knize napsal historik Petr Blažek, který se dlouhodobě věnuje filozofické, teologické i morální rovině Palachova činu a rekonstrukci, jak se jeho čin odehrál. 

Knihu přibližuje jako „příběh mladíka, který obětoval svůj život, aby zabránil nástupu tyranie, a který oslovuje mnoho lidí po celém světě dodnes. Svědčí o tom také kniha francouzského spisovatele a publicisty Anthonyho Sitruka, která nyní vychází v českém překladu. 

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje spisovatel, který v roce 1991 nakladatelství Práh založil? Své odpovědi posílejte do neděle 20. ledna. Ze správných vybereme vítěze. 


Lidovky.cz