25. května 2017 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte Žízeň, nejnovější knihu Joa Nesba

Žízeň | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žízeň | foto: Kniha Zlín

Jedenáctý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve.

Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není.

Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Kolik dětských knížek napsal Jo Nesbo? Své odpovědi posílejte do neděle 28. května. Ze správných vybereme vítěze.


Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz