28. října 2018 18:07 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

VIDEO: ‚Jede traktor, je to Zetor...‘ Visací zámek natočil klip k legendární písni, chtěl ho promítat na Pražský hrad

Traktor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Traktor | foto: Visací zámek, reprofoto Youtube

Praha Kapela Visací zámek po 35 letech konečně vytvořila videoklip ke své legendární písni Traktor. Impulsem k tomu prý bylo 100. výročí od založení Československa. Výpravný klip Traktor natočila produkční společnost Punk Film v čele s režisérem Janem Zajíčkem. Hlavní role ztvárnila stejná dvojice, která před 15 lety hrála v Anděly oceněném klipu Známka punku - Pavlína Štorková a Vojtěch Švejda, informovala kapela v tiskové zprávě.

„My, Visáči, chceme také přispět k oslavám 100 let republiky, vysvětluje impuls ke vzniku videa kapelník Visacího zámku Jan „Hony“ Haubert. Premiéru by klip měl mít v neděli 28. října postupně hned na několika místech. Původně ho chtěli členové kapely promítat na zeď Pražského hradu, což ale nevyšlo.

Traktor je už zlidovělá píseň hraná na dětských táborech i v podzemních klubech. Klip se zemědělskou tématikou, o likvidaci drobných zemědělců i samotného životního prostředí je aktuálnější než kdy jindy,“ říká Haubert. „Byl natočen s punkovým nadšením a v maximální možné kvalitě. Nijak jsme nešetřili. V dobách, kdy se točí klipy na mobily, vznikl klip s rozpočtem velkofilmu.“

Harmonogram promítání klipu Traktor punkové skupiny Visací zámek

19:00 Vršovice - roh ulic Krymská a Donská (naproti hostelu Czech Inn)

19:30 Staré město - Opatovická ulice (mezi Café Jericho a Kavárnou Velryba)

20:00 Malá strana - roh ulic Karmelitská a Harantova (v blízkosti Muzea hudby)

20:30 Malá strana - Malostranské náměstí (naproti Malostranské besedě)

21:00 Žižkov - U Božích bojovníků (naproti Vystřelenýmu oku)

21:30 Letná - Milady Horákové (pod Barem Cobra)

Ke dvojici, která už před 15 lety hrála v klipu k další velmi známé písničce Známka punku, Pavlína Štorková a Vojtěch Švejda se přidalo množství herců i neherců, ale i hejna drůbeže, děti, kozel a desítky punkových nadšenců.

„Zejména těm, kteří vyfasovali role továrních dělníků v neprodyšných overalech, stokrát děkujeme a píšeme je na guestlist na listopadového výročního koncertu do Lucerny,“ řekl Haubert a dodal, že klip je darem Punkového království všem Čechům.“

Klip se objevil na YouTube v 18:00. Promítání pak začne v 19:00 v pražských Vršovicích naproti hotelu Czech Inn a poté bude pokračovat každou půl hodinu na jiném místě po celé Praze. 

Kapela Visací zámek je punková skupina, která působí na české hudební scéně již od roku 1982. Visáči, jak se kapele přezdívá, hrají od doby svého vzniku v původní sestavě: Jan „Hony“ Haubert, Michal „Pixies“ Pixa, Vladimír „Savec“ Šťástka, Ivan „Hroch“ Rut, Jiří „Sweet P“ Pátek.

Promofotka kapely Visací zámek ke klipu Traktor, který vznikl po 35 letech po...

Promofotka kapely Visací zámek ke klipu Traktor, který vznikl po 35 letech po prvním zaznění písně jako dar pro republiku ke stému výročí vzniku Československa.

Najdete na Lidovky.cz