15. července 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Špión v sukních. Novým agentem 007 bude černošská herečka Lashana Lynchová

Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel (2019). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel (2019). | foto: MARVEL

LONDÝN Filmaři oblíbené bondovské ságy se rozhodli pro velmi kontroverzní krok - identitu agenta 007 po Danielu Craigovi oficiálně převezme herečka Lashana Lynchová. Ta ale již z principu nemůže být jménem James Bond. Nomi, jak by se mohla nová agentka jmenovat, ohlašuje razantní zlom pro celou sérii.

Identita nástupce Daniela Craiga byla dlouho udržovaná v tajnosti. Jména potenciálních kandidátů na roli nejslavnějšího světového agenta Jamese Bonda se postupně objevovala a zase mizela. Jedním z nejžhavějších kandidátů byl americký herec Idris Elba. Lashanu Lynchovou by ale nečekal snad nikdo. 

Na plesy za Bonda. Agentovi 007 (na snímku v podání Daniela Craiga) by se jistě...
První a nejslavnější představitel Jamese Bonda Sean Connery.

31letá britská herečka na sebe kromě několika menších rolí upozornila ve filmu Captain Marvel, kde si zahrála pilotku Marii Rambeauovou. Scénáristka Phoebe Waller-Bridgeová (její filmový scenáristický debut mimochodem) ale nového agenta 007 údajně od začátku psala na tělo ženě a Lynchová se jevila jako ideální kandidátka.

Na konci předchozí bondovky Spectre odejde James Bond do důchodu, aby si užíval klidného života na Jamajce. Bude však povolán zpět. Tou dobou už ale jeho kódové označení bude mít agentka. Oficiální stránka filmu na serveru IMDB uvádí filmové jméno Lynchové jako Nomi. Bude tedy nástupcem Jamese Bonda Nomi Bondová? 

Server Daily Mail píše, že je na začátku důležité scéna, ve které M (Ralph Fiennes) řekne: „vstupte, agente 007.“ Diváci mají v této scéně, ze které „všem spadne popcorn“, poprvé vidět efektní nástup Lynchové do role. S novým agentem pravděpodobně skončí i fenomén takzvaných Bond girls, krásných hereček, které se objevovaly po Bondově boku stejně často jako rychlá auta. Nahradí je „Bond boys“? 

Nedávno na veřejnost také unikla informace, že se v novém filmu vrátí i záporák Blofeld (Christoph Waltz) z předchozího dílu Spectre

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz