Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
4. ledna 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Spravedlnost ráže devět milimetrů. Komiksový seriál Punisher se hlásí s druhou sérií

Jon Bernthal jako Punisher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jon Bernthal jako Punisher. | foto: Netflix

NEW YORK Frank Castle (Jon Bernthal) je oblíbený komiksový superhrdina, který si myslí, že je vězení pro zločince příliš dobré. Proto svou spravedlnost rozdává nejlépe automatickou puškou. Ve druhé sérii se střetne se svým arcinepřítelem Jigsawem (Ben Barnes). Třináctidílná série bude mít premiéru 18. ledna.

Komiksový antihrdina Punisher od studia Marvel je pravým opakem kladných zachránců světa, jako je třeba Superman. Na spravedlnost má vlastní názor - se zločinci si účty vyřizuje olovem a výbušninami. V seriálovém světě se objevil v druhé sérii Daredevila, seriálu z produkce Netflixu. Postava, kterou si zahrál Jon Bernthal (Baby Driver, Živí mrtví), měla u diváků takový úspěch, že se jí Netflix rozhodl loni věnovat vlastní seriál. Dostal ho na starost Steven Lightfoot (Hannibal, Kurýr).

Frank Castle, veterán války ve Vietnamu, byl svědkem toho, jak při mafiánské přestřelce umírá celá jeho rodina. Zavázal se k tomu, že celý zbytek svého života zasvětí boji se zločinem. Jeho špičkový vojenský výcvik mu umožní prostřílet se z každé situace. Vezme za své jméno Punisher (anglicky mstitel, kat) a vydá se do spoře osvětlených newyorských uliček. V druhé sérii mu ale zkříží cestu pohledný mafiánský hejsek Billy Russo. Ten útok Punishera přežije, ale je zůstane po něm neskutečně zohavený. Tak vznikne Jigsaw, padouch, který se hodlá Punisherovi pomstít.

Kromě Jona Bernthala si v druhé sérii zahráli Ben Barnes (Dorian Gray, Sedmý syn), Amber Rose Revahová (Agora, Ďáblův dvojník), Jason R. Moore (Čarodějův učeň, Zvláštní poldové) nebo Josh Stewart (Interstellar, Temný rytíř povstal).

Seriál jinak funguje v rámci filmového univerza Marvelu (MCU), takže se odehrává ve stejném světě jako například velmi populární filmoví Avengers. Punisher se také objevil ve třech celovečerních filmech. V tom prvním, nazvaném prostě Mstitel (1989) ho ztvárnila akční legenda Dolph Lundgren.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...