14. ledna 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Starkové jsou znovu pohromadě. Tvůrci Hry o trůny v nové ukázce představili datum premiéry

Jon Snow (Kit Harington) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jon Snow (Kit Harington) | foto: HBO

Jon Sníh a Sansa a Arya Starkovy. Tři členové severského rodu, které osud rozdělil, ale nakonec znovu spojil. Ani ve svém rodném sídle však nejsou před nemrtvou hrozbou v bezpečí. Fanoušci díky nové ukázce už tak znají přesné datum premiéry - poslední Hra o trůny si probojuje cestu na obrazovky 14. dubna. Článek může obsahovat vyzrazení částí děje předchozích sérií.

Krypty pod Zimohradem již od nepaměti obsahují hroby všech členů dědičných pánů Severu, prastarého rodu Starků. Právě těmito kryptami kráčí Jon Sníh (Kit Harington), kdysi lord velitel Noční hlídky, neohrožená Sansa Starková (Sophie Turnerová) a Arya Starková (Maisie Williamsová), dívka bez tváře.

Po cestě temnou chodbou míjejí hroby rodičů, než stanou před vlastními náhrobky. Nastupující chlad signalizuje příchod nemrtvých. Jon tasí meč a všichni tři se postaví čelem přicházející hrozbě. Jak tohle asi skončí?

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: panoš Podrick Payne (Daniel Portman) a Brienne...
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Jaime Lannister (Nikolaj Coster-Waldau) a Bronn...

Ačkoliv se v kryptě scházejí téměř všichni přeživší Starkové, tak jeden z nich přeci jen chybí - Bran Stark. Znamená jeho symbolická absence to, že naplnil své poslání a stal se nesmrtelným a vševidoucím?

Osmá série bude tou úplně poslední a má celou seriálovou ságu podle knih Písně ledu a ohně uzavřít velkolepým stylem. Fanoušci nicméně nemusí zoufat, protože televize HBO plánuje řadu vedlejších seriálů. Prvním takovým bude seriál Dlouhá noc, který divákům osvětlí původ nemrtvých Bílých chodců. Hlavní roli si v něm zahraje herečka Naomi Wattsová (King Kong, Mulholland Drive).

Najdete na Lidovky.cz