24. listopadu 2011 13:05 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sting, Adele i Miley Cyrus budou zpívat Dylana

Sting na snímku z letošního září | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sting na snímku z letošního září | foto: Reuters

NEW YORK V lednu vyjde na čtyřech CD kolekce coververzí písní Boba Dylana, převážně v podání jiných zpěváků. Výtěžek z prodeje má jít ve prospěch mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International.

Všechny písně budou dosud neslyšené verze Dylanových songů s výjimkou titulní skladby Chimes of Freedom. Kolekce vyjde 24. ledna a má jít o obdobu benefičního alba pro Dárfúr z roku 2007, které zase obsahovalo písně Johna Lennona.

Na novém albu, které vyjde k 50. výročí založení Amnesty International, se bude podílet 80 nejrůznějších hudebníků od 19leté Miley Cyrusové až po 92letou folkovou legendu Petea Seegera. Například Cyrusová nahrála píseň You're Gonna Make Me Lonesome When You Go, zatímco Seeger, podporován dětským sborem, se ujal songu Forever Young.

Mezi dalšími hudebníky a skupinami zapojenými do projektu jsou Adele, Dave Matthews Band, Ziggy Marley, Maroon 5, My Chemical Romance, Patti Smith, Sting nebo Pete Townshend.

ČTK

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Specialista na pojištění

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Praha, Středočeský kraj