1. března 2016 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Stouni‘ zahrají na Kubě. Donedávna režim označoval rock za nástroj imperialismu

Dech Micku Jaggerovi při zpěvu nedošel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dech Micku Jaggerovi při zpěvu nedošel. | foto: Reuters

HAVANA Britská rocková skupina Rolling Stones vystoupí 25. března v kubánské metropoli Havaně. S odvoláním na oznámení kapely o tom v úterý informovala agentura AP. Koncert bude největší akcí svého druhu na Kubě od nástupu komunistického režimu v roce 1959.

„Během naší dlouhé kariéry už jsme hráli na různých zvláštních místech, ale show v Havaně pro nás bude mezníkem a doufáme, že i pro všechny naše přátele na Kubě,“ uvedla kapela v prohlášení.

Věhlasní „Stouni“, kteří jsou od začátku února na turné po zemích Latinské Ameriky, zahrají v Havaně tři dny po návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. Očekává se, že koncert přiláká masy fanoušků.

Komunistický režim po více než půlstoletí na Kubě pronásledoval mladé lidi mimo jiné i za poslech rockové muziky, kterou považoval za nástroj západního imperialismu.

V posledním roce se výrazně oteplily vztahy mezi Kubou a Spojenými státy. Obě země loni v létě obnovily po půlstoletí diplomatické vztahy a Washington zmírňuje i řadu restrikcí vůči Kubě, i když hospodářské embargo z počátku šedesátých let stále platí.

ČTK

Benátky nad Jizerou, prodej RD 6+1, 169 m2 na pozemku 213 m2, okr. Mladá Boleslav
Benátky nad Jizerou, prodej RD 6+1, 169 m2 na pozemku 213 m2, okr. Mladá Boleslav

Ladislava Vágnera, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou I, okres Mladá Boleslav
4 250 000 Kč