Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla -4 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Strach v Bílém domě stále trvá. Novinář Bob Woodward píše druhou knihu o Donaldu Trumpovi

Novinář Bob Woodward. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinář Bob Woodward. | foto: Reuters

Washington Novinář Bob Woodward, který „rozbil“ aféru Watergate, v roce 2018 vydal bestseller Strach - Trump v Bílém domě. Nyní se chystá pokračování úspěšné knihy, což oznámil sám Donald Trump s tím, že pro knihu s ním Woodward udělal rozhovor.

„Vyzpovídal mě velmi, velmi dobrý reportér a spisovatel. Můžu prozradit, že šlo o Boba Woodwarda. Řekl mi, že něco píše a já mu odpověděl, že také přiložím ruku k dílu,“ prohlásil Trump v rozhovoru televize Fox. 

Prezident USA Donald Trump.
Donald Trump při vystoupení ve floridském rezortu Mar-A-Lago po útoku v Bagdádu.

Bob Woodward nabral velké množství rozhovorů s lidmi okolo Bílého domu pro svou knihu Strach - Trump v bílém domě. Publikace, která vyšla i česky u nakladatelství Bourdon, vykreslovala naprostý administrativní chaos během prvního roku Trumpova prezidentství. Nemluvil tehdy ale s hlavním aktérem - samotným prezidentem Spojených států. Přístup „o nás bez nás“ byl pro mnohé trnem v oku. 

Donald Trump knihu hned po vydání odsoudil. Nazval ji prostou fabulací a podvodem na veřejnosti. Woodwarda označil za lháře vycházejícího z pochybných zdrojů.

Podle dostupných zdrojů se Trump sešel kvůli nové knize s Woodwardem minimálně dvakrát. Na novinářskou legendu, která pro deník The Washington Post spolu s kolegou Carlem Bernsteinem odhalila v roce 1972 aféru Watergate, nyní očividně pěje samou chválu. 

V neděli navíc reportér The Washington Post přišel s informací, že Trump nařídil vysoko postaveným zaměstnancům Bílého domu, aby s Woodwardem plně spolupracovali. 

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.