26. dubna 2019 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Strhující příběh houslového virtuosa. Dvořákovo Vivaldianno se představuje s novou show

Show Vivaldianno Reloaded 2019. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Show Vivaldianno Reloaded 2019. | foto: FB Vivaldianno

Projekt Vivaldianno hudebního skladatele a producenta Michala Dvořáka se vrací a tentokrát jako plnohodnotná vizuální show. Příběh geniálního hudebníka Antonia Vivaldiho divákům/posluchačům zprostředkují hudebníci, performeři, nejmodernější technika a hlas hollywoodského herce Pierce Brosnana.

„Diváci se mají na co těšit! Oprášili jsme princip Laterny magiky, ovšem s použitím nejnovějších technologií. Používáme transparentní plátno, za kterým v synchronu běží projekce na velké LEDce. Tyto dvě plochy vytváří 3D prostor, mezi kterým je umístěn orchestr a parket pro tanečníky. V pražské O2 aréně bude 3D animace v gigantických rozměrech 24 x 13 metrů. Třinecký koncert je navíc rozšířen o komorní smyčcový orchestr, složený z hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava,“ říká Michal Dvořák. 

Show Vivaldianno Reloaded 2019.
Show Vivaldianno Reloaded 2019.

Vivaldianno Reloaded navazuje na celosvětově úspěšné Vivaldianno Město zrcadel. Za tři roky na světovém turné se koncertní show představila ve třiceti metropolích, kde ji navštívilo více jak 150 tis. diváků. Nové 3D animace, interaktivní projekce, lightdesign scény, nově doplněné o lasery doprovodí originální taneční choreografie a Mirror Family (zrcadloví lidé).

Autora a producenta Michala Dvořáka, člena skupiny LUCIE, doplní špičkoví mladí hudebníci, jakými jsou např. koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, populární violoncellistka Terezie Kovalová a další čeští i zahraniční sólisté. Art-rockovou energii dodává smyčcové kvarteto, elektrické a akustické kytary, perkuse, etnické a bicí nástroje. 

VIVALDIANNO RELOADED Tour 2019

01. 05. 2019 – Praha (CZ)

03. 05. 2019 – Třinec (CZ)

01. 06. 2019 – Tel Aviv (Izrael)

30. 11. 2019 – Moskva (RU)

V jednání USA, Čína, Saúdská Arábie, Brazílie a další

Lidovky.cz