Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
18. července 2016 12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sucho, teplo, hlavně ale hudební slast. Colours nenápadně vévodila elektronická stage

Throwing Snow | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Throwing Snow | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

OSTRAVA Festivalové noci patřily především elektronické stage. A to nejen proto, že se ve velkém mohli návštěvníci festivalu Colours of Ostrava alespoň na chvíli schovat před vydatným deštěm. O zážitek se postarali vedle Throwing Snow, Actress nebo třeba projektu Subject Lost vynikajíci vizuální tvůrci ze studia Lunchmeat.

Pod mokrou plachtou v sobotu večer zahájil své skoro dvouhodinové vystoupení vynikající český dj a producent, kromě toho také rodák z Ostravy, Petr Adamec se svým projektem Subject Lost. Temná nálož sklidila mezi návštěvníky velký úspěch. Byl to právě Subject Lost, kdo naladil návštěvníky „temné stage“ na další vlnu, která končila až nad nedělním ránem.

Hudební pódium si po něm převzal Ross Tones alias Throwing Snow, který patří k jedněm z nejpracovitějších londýnských beatmakerů. Také jeho skvělou show osvěžil vizuál z produkce Lunchmeat, který přinutil diváky v některých momentech přestat se pohupovat do rytmu a jen fascinovaně sledovat obrazovou část scény.

Dalším vystupujícím, který přilákal davy návštěvníků, byl Darren Cunningham aka Actress. Jeho jméno vyznavačům progresivní elektroniky asi netřeba představovat. Darren předvedl dokonalou smršť plnou různorodých žánrů, od dubstepu, housu, techna, funku či electra. Dokonalá technika a hluboký prožitek návštěvníky jako by uvrhl na více než hodinu do stavu beztíže.

Asi nejvíce očekávané vystoupení s sebou až z britského Norfolku přivezl Nathan Fake, který zcela zásadně ovlivnil nejen britskou techno scénu. Zakladatel vlastního labelu zaujal především svou všestranností a schopností rozpohybovat všechny na kost promrzlé návštěvníky.

Velký úspěch v Electronic stage slavil také kosmický hudebník a kolega Gold Pandy nebo XXYYXX Slow Magic. Hudba vybraná z etéru zahraná maskovaným producentem v záplavě barev přesvědčila všechny, že i přes velké zpoždění umí Slow Magic odehrát velkou show.

skŠárka Kabátová
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.