21. června 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Superhrdinové chtějí překonat Avatara. Avengers se vrací do kin s přidanými scénami

Chris Hemsworth jako Thor ve filmu Avengers: Endgame (2019). Režie: Anthony... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Hemsworth jako Thor ve filmu Avengers: Endgame (2019). Režie: Anthony... | foto: MARVEL

LOS ANGELES Když už se zdálo, že snímek Avengers: Endgame zůstane v žebříčku nejvýdělečnějších filmů v historii na druhém místě za Cameronovým Avatarem, vytasili se tvůrci s husarským kouskem. Snímek půjde do kin znovu s přidanými scénami (zhruba 15 minut) stopáže. To donutí fanoušky jít znovu a Avengers dostanou novou šanci.

Komiksový opus Avengers: Endgame, vyvrcholení deseti let filmového univerza Marvelu, si z celosvětových kin odnesl zhruba 2,74 miliardy dolarů (při rozpočtu 356 milionů). Radost z astronomické částky zastiňuje fakt, že snímek Avatar (2009) režiséra Jamese Camerona, který byl první celovečerní podívanou celou ve 3D, celosvětově vydělal 2,78 miliardy dolarů, tedy zhruba o 40 milionů více. 

Tony Stark/ Iron Man (Robert Downey Jr.). Snímek Avengers: Endgame (2019)....
Chris Hemsworth v roli Thora ve filmu Avengers: Endgame.

avengers

Avengers již mizí z kin a vypadalo to, že se budou muset nakonec spokojit s druhým místem. To je ale patrně nehodno těch nejlepších světových superhrdinů. Studio Marvel, které za filmem stojí, na to šlo od lesa - přidalo do filmu několik scén a 28. června ho pošle do kin znovu s cílem Avatara zcela pokořit. Jestli se to Avengers povede, to ukáže až čas. Finanční rozdíl mezi oběma snímky je v celkovém kontextu vydělaných částek minimální. 

„Není to prodloužená verze, ale bude mít na konci pár scén navíc. Pokud po filmu zůstanete a počkáte po titulcích, bude tam jedna vymazaná scéna, malá oslavná scéna a pár dalších překvapení. Půjde to do kin už příští víkend,“ popsal situaci Kevin Feige, prezident Marvel Studios. 

Do kin se navíc již brzy dostane snímek Spider-Man: Daleko od domova (česká premiéra 4. července), který prakticky začíná ve chvíli, kdy Avengers: Endgame končí. Skalní komiksoví fanoušci jistě uvítají možnost oba blízce propojené filmy vidět těsně za sebou. 

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.