13. března 2019 9:52 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Svízelné sociální situace. Fotografka Kateřina Sýsová se chce ve společnosti cítit jako doma

Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií. | foto: Kateřina Sýsová

PRAHA Úzkostné stavy a emoční problémy, s tím bojuje téměř polovina populace. Jak ale vypadá něco takového zachycené na fotografiích?

Všechno se zdá být v pořádku. Kam ale zmizelo všechno to sebevědomí? Mám strach někam jít, zatímco se ostatní pohybují dopředu. Iracionální úzkostné stavy a emocionální problémy v různých sociálních situacích jsou extrémně svazující a nedovolují se chovat přirozeně a uvolněně. Cítit se mezi lidmi trošku doma - s tím má problém skoro 40 % populace. Může pomoct fotka?

Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií.
Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií.

Kateřina Sýsová (SÝSA) studuje na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, kromě toho vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Ve své tvorbě se věnuje inscenovaným autoportrétům.V souboru Angst, který prezentuje na výstavě, zpracovává svou sociální fobii. V hravých autoportrétech ztvárňuje pocity, které souvisejí s nedostatkem sebevědomí a úzkostnými stavy. Nepříjemná až kýčovitá vizualita poskytuje divákovi prostor pro zamyšlení nad pocity souvisejícími s emočními problémy v každodenních sociálních situacích. Přestože autorčin soubor řeší vážná témata, zachovává si humornou notu, nadhled a sebeironii.

Kateřina Sýsová (SÝSA) - Angst
10. 3.  – 15. 5. 2019
Mama Coffee
Vodičkova 6, Praha

Vernisáž proběhne 13. března od 18:00

Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií.

Kateřina Sýsová - Angst. Výstava fotografií.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.