14. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tahání kostlivců ze skříně. Affleck se omluvil za 14 let staré sahání na prsa

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Herec Ben Affleck | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Ben Affleck | foto: Reuters

LOS ANGELES / PRAHA V návaznosti na sexuální skandál Harveyho Weinsteina se museli omlouvat i herci Ben Affleck a Jason Momoa. Affleck v roce 2003 v televizní show sahal moderátorce na prsa. Momoa zase v roce 2011 žertoval o znásilňování.

V souvislosti s provalením sexuálních skandálů Harveyho Weinsteina se v Hollywoodu koná prostřednictvím sociálních sítí lustrace všeho a všech. Na světlo se dostávají promlčované skutečnosti z minulosti. Nejnověji byli obviněni herci Ben Affleck a Jason Momoa. 

Total Request Live je pořad televize MTV, kde hostům hrají písničky na přání. V roce 2003 byl hostem tohoto pořadu i oceňovaný herec Ben Affleck (Zmizelá, Dobrý Will Hunting). Ten v jeden moment přijde k moderátorce Hilarie Burtonové a zmáčkne jí levé ňadro. „Některé holky možná mají čas od času rády trochu mačkání. Já bych si s ním radši plácla rukou,“ vyjádřila se těsně po incidentu s úsměvem Burtonová.


Událost by dost možná zůstala zapomenutá, kdyby na ní uživatelka Twitteru Shanice Brimová znovu neupozornila. „Já jsem na to nezapomněla. Musela jsem se usmívat, abych se tam nerozbrečela,“ odpověděla jí na příspěvek sama Burtonová.

Ben Affleck se na Twitteru za své jednání omluvil.


Omluvit se musel i herec Jason Momoa, známý především jako nový Barbar Conan a také Khal Drogo ze seriálu Hra o trůny. Během komiksového festivalu Comic-Con v roce 2011 se Momoa zúčastnil diskuzního panelu k seriálu Hra o trůny. „Jasně, miluji fantasy! Dá se tam dělat tolik věcí, jako někomu podříznout krk nebo znásilňovat krásné ženy,“ odpověděl herec na otázku, jestli má rád žánr fantasy.

Ve stejném roce v rozhovoru pro deník The New York Post Momoa řekl: „Znásilním Emilii Clarkeovou (představitelka Daenerys v seriálu Hra o trůny). Mám ji rád, ale zároveň jí ubližuju. Nejsem násilník. Mám rád, když si ženy se mnou sex užívají,“ odpovídal žertem.

Momoa se omluvil prostřednictvím svého účtu na sociální síti Instagram.

13.října 2017 v 01:32, příspěvek archivován: 13.října 2017 v 12:21

  • 3Diskuse