Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tarantinova novinka bude hit. Snímek Tenkrát v Hollywoodu rozdrtil kasovní odhady expertů

Leonardo DiCaprio jako herec Rick Dalton. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leonardo DiCaprio jako herec Rick Dalton. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019).... | foto: SPE

Dobová akční podívaná s Leonardem DiCapriem a Bradem Pittem utržila za první víkend (opening week) v amerických kinech 40 milionů dolarů. To je o deset milionů více, než předpovídali experti. Tarantino sice nestačil na Lvího krále, ale podle prvních čísel je patrné, že Tenkrát v Hollywoodu bude kasovním hitem. Snímek má navíc nejlepší start v kinech v rámci všech režisérových filmů. Do českých kin film zavítá 15. srpna.

Tarantino překonal vlastní rekord. Nejúspěšnější start mezi jeho filmy mělo mlácení „nácků“ v podobě filmu Hanebný pancharti (2009). Film si za první víkend odnesl z amerických kin 38 milionů dolarů.

Cliff Booth (Brad Pitt) a Rick Dalton (Leonardo DiCaprio). Foto z natáčení...
Margot Robbieová jako Sharon Tateová. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time...

Pro snímek, který měl rozpočet 90 milionů dolarů, je takovýto výdělek za tři dny z jednoho jediného trhu obrovským úspěchem. Nic na tom nezkazil ani fakt, že v počtu návštěvnosti skončil film až druhý za Lvím králem, který si z americký kin odnesl 75,5 milionů dolarů. 

Lesk a bída Hollywoodu


Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) je dohasínající hvězda westernových seriálů, pro kterou už moderní doba roku 1969 nemá místo. Ta nejlepšího kamaráda má svého vlastního kaskadérského dvojníka Cliffa Bootha (Brad Pitt). „Oba se neúspěšně snaží prosadit v Hollywoodu, který již nepoznávají. Ale Rick má velmi slavnou sousedku Sharon Tateovou, která se již záhy stane obětí síleného vraždícího kultu. 

Snímek výborně hodnotí diváci i kritika.  „Tohle je zcela jistě Tarantinův nejosobnější film. Z každého záběru cítíte ten efekt, jaký musely mít vraždy Mansonova kultu na šestiletého Quentina Tarantina, který tou dobou žil právě v Los Angeles,“ napsal Jordan Ruimy, editor webu Worldofreel.com.

quentin tarantino

Americký režisér, scenárista a herec. Nějaký čas se živil tím, že uváděl hosty v jednom z amerických pornokin. Na svém režijním kontě má dvanáct filmů. Obdržel dva Oscary - jeden za scénář ke snímku Pulp Fiction - historky z podsvětí (1999) a druhý za scénář k filmu Nespoutaný Django (2012).

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

J. Truestory Všechny jeho filmy jsou trháky! 14:48 30.7.2019

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.