26. května 2016 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Temná elektronika. V Crossu se představí berlínský label Samurai Horo

Liam Blackburn aka Ancestral Voices | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liam Blackburn aka Ancestral Voices | foto: Archiv

PRAHA Hned čtyři zahraniční hosté zavítají v sobotu 28. května do pražského klubu Cross. Během večera Volnej Průběh Crossem se představí berlínské vydavatelství Samurai Horo a jeho zástupci Ancestral Voices, Presha a Theme. Jako poslední host zahraje djka Kali Avaaz z německého Lipska.

Samurai Horo v současnosti představuje důležitou platformu pro temnou elektronickou hudbu s kořeny v hudebním stylu drumandbass. Label však není stylově vyhraněný a zvlášť v poslední době vydává i počiny na hranici techna či ambientu.

Právě takový zvuk do Prahy vůbec poprvé přiváží Liam Blackburn aka Ancestral Voices, dříve známý jako Indigo. Blackburn loni na Samurai Horo debutoval stylově těžko zařaditelným albem Nights Of Vision. Právě taková bývají i jeho živá vystoupení: hypnotické sety plné ambientních ploch, rovných i polámaných beatů na různých tempech.

Stylově nevyhraněný je také dj Presha, majitel Samurai Horo, který se nejnověji podílí na projektu Grey Area spojujícím techno, drumandbass a ambient. Nejblíže k drumandbassu má Theme. Tvorba posledního zástupce Samurai Horo je bohatá na atmosferické plochy a vlivy hudebního stylu dub techno. Theme si navíc pečlivě chrání svoji utajenou identitu, mnoho informací tak o něm není známo.

Hudební rozmanitost je stejně jako v případě předešlých hostů charakteristická pro djku Kali Avaaz, zástupkyni lipské klubové scény a hlavního hosta druhé stage jedenáctého vydání Volnýho Průběhu Crossem. Zahraniční hosty na něm doprovodí djs Yadel a Eva Porating společně s rezidenty noci Disco Møretim, Moorisem a Volnej Průběh djs AhZ, Radem, Stanzimem,Touchwoodem a Nitrousem.

ogoOndřej Golis

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.