24. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Temná věž podruhé a lépe. Seriál nebude mít s neúspěšným filmem nakonec nic společného

Snímek Temná věž. Idris Elba jako Roland Deschain z Gileadu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Temná věž. Idris Elba jako Roland Deschain z Gileadu. | foto: Sony Pictures Entertainment

Snímek Temná věž na motivy stejnojmenné knižní série spisovatele Stephena Kinga byl kasovním propadákem, který odepsala i kritika. Chystaný seriál měl sloužit jako vylíčení toho, co se událo před dějem filmu. Po neúspěchu snímku ale půjde vlastní cestou - bude restartem celé série pro televizní obrazovky.

Předlohou televizního seriálu Temná věž měla být Kingova kniha Čaroděj a sklo. Ta retrospektivně vypráví příběh první lásky pistolníka Rolanda z Gileadu, který je hlavním hrdinou série. Seriál tak měl vysvětlovat to, co se stalo před samotným dějem filmu.

Film ale pohořel a čekalo se, co bude se seriálem dál. Stephen King v rozhovoru pro webový magazín Vulture prozradil, že na seriálu se stále pracuje, akorát nabere jiný dějový směr. „No, uvidíme, co se stane s tím seriálem, který teď připravují. Půjde ale o kompletní restart celé série,“ vysvětluje v rozhovoru King. Seriál tak nebude mít oproti předchozím plánům s neúspěšným filmem nic společného. Samotnému Stephenu Kingovi se ale filmová Temná věž líbila. „Vím, že Akiva Goldsman (scenárista Temné věže) odvedl dobrou práci a jádro knihy přetavil do filmu, o kterém jsem si já myslel, že je velmi dobrý,“ uvádí dále v rozhovoru.

Snímek Temná věž (českou premiéru měl 24. srpna) byl propadákem ve všech směrech - při rozpočtu 60 milionů dolarů vydělal za celou dobu svého uvedení v kinech celosvětově „jen“ 111,75 milionů. Na recenzním serveru Rotten Tomatoes má pouhých 34% a na českém serveru ČSFD.cz obdržel od diváků průměrných 54% (údaje k 23. říjnu) .

Distancování se seriálu od filmu a začátek příběhu od začátku tak tedy pravděpodobně znamená i to, že se do hlavní role nevrátí herec Idris Elba (Hora mezi námi, Kniha džunglí). Původní plán totiž s Elbou jako se seriálovým Rolandem počítal.

Najdete na Lidovky.cz