23. srpna 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Temné uličky jsou lákavé. Hvězdně obsazený film Temná tvář Brooklynu představuje ukázku

Detektiv Edward Norton pátrá. Snímek Temná tvář Brooklynu (2019). Režie: Edward... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Detektiv Edward Norton pátrá. Snímek Temná tvář Brooklynu (2019). Režie: Edward... | foto: Warner Bros.

BROOKLYN/PRAHA V dobové detektivce Temná tvář Brooklynu (Motherless Brooklyn) bude detektiv s Tourettovým syndromem pátrat po vrahovi svého učitele. V hlavních rolích se představí Edward Norton, Bruce Willis, Willem Dafoe nebo Alec Baldwin. Snímek má premiéru naplánovanou na 5. prosince.

Amerika padesátých let. Lionel Essrog (Norton) je osamělý detektiv utápějící se v depresích. Život mu komplikuje vážný případ Tourettova syndromu, neuropatologického onemocnění, které se vyznačuje neovladatelnými třesy a tiky. 

Když ale neznámý vrah zabije Essrogova jediného přítele a učitele Franka Minnu (Willis), nalezne detektiv nový smysl života, novou sílu. Nezastaví se před ničím, aby vraha vypátral. Jak již bývá pravidlem, celá vražedná konspirace má mnohem hlubší kořeny...

Alec Baldwin a Edward Norton. Snímek Temná tvář Brooklynu (2019). Režie: Edward...
Edward Norton a Willem Dafoe. Snímek Temná tvář Brooklynu (2019). Režie: Edward...

Edward Norton napsal ke snímku scénář a sám ho i režíroval. Je to druhý film pod kterým je jako režisér podepsaný. Prvním je romantická komedie Rabín, kněz a krásná blondýnka z roku 2000. 

Příběh je inspirován románem Sirotci z Brooklynu (česky 2008, Štrob, Širc & Slovák) spisovatele Johnatana Lethena. V roce 1999 získala National Book Critics Circle Award v kategorii fikce a v roce 2000 obdržela cenu Gold Dagger za nejlepší detektivku.

V srpnu loňského roku na Nortonovu produkční firmu podala žalobu rodina zesnulého hasiče,který zemřel při zásahu na filmovém place. Další tři lidé utrpěli popáleniny. Natáčení bylo údajně nedostatečně zabezpečeno.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!