Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš -4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tenkrát v Hollywoodu byla rvačka. Tarantino udělal z mého otce de*ila, stěžuje si dcera Bruce Leeho

Mike Moh jako Bruce Lee. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019). Režie: Quentin... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mike Moh jako Bruce Lee. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019). Režie: Quentin... | foto: Warner Bros.

Snímek Tenkrát v Hollywoodu (Once Upon a Time in Hollywood) sbírá nadšené ohlasy diváků i kritiky. Jak je ale u režiséra Quentina Tarantina zvykem, nevyhýbají se mu kontroverze. Sharon Leeová, dcera Bruce Leeho, si stěžuje, že film udělal z jejího otce „namyšleného deb*la“. K situaci se vyjádřil i herec Mike Moh, jeho filmový představitel. Článek se vyhýbá vyzrazení části děje, protože snímek zamíří do českých kin až 15. srpna.

Není žádným tajemstvím, že se kaskadér Cliff Booth (Brad Pitt) dostane ve filmu do křížku s Brucem Leem (Mike Moh). Bez zbytečného vyzrazení děje je vhodné prozradit akorát to, že rvačka nedopadne úplně podle představ. „Udělali z mého otce arogantního deb*la,“ postěžovala si koncem minulého týdne v podcastu ReelBlend Sharon Leeová. Podle ní musel její otec pracovat třikrát tak tvrdě než ostatní, aby se v Hollywoodu mohl vypracovat. 

Leonardo DiCaprio jako herec Rick Dalton. Snímek Tenkrát v Hollywoodu (2019)....
Margot Robbieová jako Sharon Tateová. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time...

tenkrát v hollywoodu

K situaci se nakonec vyjádřil i herec Mike Moh v rozhovoru pro portál Birth.Movies.Death. Podle něj chápe, že někteří mohou být naštvaní, ale rvačka by dopadla jinak, kdyby Lee ještě dostal ještě pět sekund navíc. Podle Moha neměl ani skutečný Bruce Lee kaskadéry příliš v lásce a tak by rvačka s jedním z nich nebyla nepředstavitelná.

„Když jsem začal Bruce Leeho pro svou roli více studovat, došlo mi, že chtěl hlavně být člověkem. Vážím si ho o to víc, když vím, jaké překážky musel překonat,“ uzavřel debatu Moh

Quentin Tarantino je velkým fanouškem Bruce Leeho a jeho filmů. Pokud tedy může jeho scéna v Tenkrát v Hollywoodu vyznívat nelichotivě, jistě to nebylo jeho záměrem.

Bruce Lee, mistr Železné pěsti

Mistr bojových umění a herec. Z trenéra a propagátora se pomalu vypracoval na plnohodnotného hollywoodského herce. Jeho snímky se vyznačují precizní bojovou choreografií. Zemřel ve věku 33 let na alergickou reakci. Jeho syn, herec Brandon Lee, byl ve věku 28 omylem zastřelen při natáčení filmu Vrána (1993).

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...