21. května 2019 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tenkrát v Hollywoodu bylo ticho. Tarantino vyzval premiérové diváky k mlčení o jeho novém filmu

Quentin Tarantino na Zlatých glóbech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Quentin Tarantino na Zlatých glóbech. | foto: AP

CANNES/HOLLYWOOD/LOS ANGELES Americký režisér Quentin Tarantino vyzval všechny, kdo v úterý na festivalu v Cannes uvidí ve světové premiéře jeho nový snímek Tenkrát v Hollywoodu, aby jeho obsah nezveřejňovali. V otevřeném dopise podle agentury AFP napsal, že další diváci si zaslouží stejný zážitek z filmu jako ti premiéroví.

O zápletce snímku, který se odehrává v Los Angeles koncem 60. let a byl natočen podle skutečných událostí, se ví jen velmi málo. Hlavními postavami jsou bývalá televizní hvězda Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér a nejlepší přítel Cliff Booth (Brad Pitt), kteří se snaží najít si své místo v měnícím se filmovém průmyslu.

Cliff Booth (Brad Pitt) a Rick Dalton (Leonardo DiCaprio). Foto z natáčení...
Margot Robbieová jako Sharon Tateová. Foto z natáčení snímku Once Upon a Time...

Margot Robbieová pak hraje v bezmála tříhodinovém snímku těhotnou herečku Sharon Tateovou, manželku režiséra Romana Polanského, kterou bestiálně zavraždila skupina kolem Charlese Mansona.

Podobnou výzvu kritikům i divákům adresoval také jihokorejský režisér Pong Čun-ho, jehož film Kisaengčchung (Parazit) bude v hlavní soutěžní sekci představen rovněž v úterý.

ČTK