16. dubna 2017 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

TEST: Jste padawan nebo rovnou mistr? Vyzkoušejte si, jak znáte svět Star Wars

Princezna Leia a její slavné bikiny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princezna Leia a její slavné bikiny. | foto: Reprofoto Star Wars

Ve floridském Orlandu se od čtvrtka koná velké několikadenní setkání fanoušků Hvězdných válek, které si připomíná čtyřicáté výročí uvedení prvního dílu ságy do kin a kde byl mimo jiné odhalen i trailer na připravovaný osmý díl ságy, který by do kin měl vstoupit kolem letošních Vánoc. S mocí temné síly ale není radno bojovat bez řádné přípravy. Otestujte si své znalosti o Star Wars a zjistěte, zda můžete čelit galaktickému zlu.

Když se řekne Star Wars, tak se zrychlí tep mnoha fanoušků. Režiséři George Lucas a J. J. Abrams pomocí již téměř deseti filmů (včetně vedlejších příběhů) vytvořili dýchající svět, který si svou hutností a propracovaností začal žít vlastním životem - zapálení fanoušci si vytváří vlastní příběhy a vymýšlejí postavy, za které se pak oblékají a chodí na akce, jako je právě ta, která do neděle probíhá v americkém Orlandu.

S takovým množstvím oficiálních příběhů, míst, vesmírných lodí a postav jistě není problém se ve vesmíru Star Wars ztratit. Test serveru Lidovky.cz ověří vaše znalosti z osmi hlavních filmů (všech sedmi dílů a doprovodného snímku Rogue One). Jak by zajisté řekl mistr Yoda: „Ve vědění síla je, mhm!“

Sága Star Wars má na kontě sedm Oscarů, z toho šest za díl Nová naděje (1977) , včetně ceny za nejlepší film.

Jak dobře znáte svět Star Wars? SPUSTIT TEST

Výsledky:

0-5: Tréninkový droid. Světelným mečem se bodá výhradně tím svítícím koncem. Tak tohle na zlo opravdu nestačí. Pusťte si postupně všechny filmy a čerpejte midichloriany.
6-10: Padawan. Jako učedník již máte určité znalosti, ale bohužel to ještě nestačí. Pusťte si filmy a u toho můžete třeba šermovat násadou od koštěte. Hodně štěstí, učedníku!
11-15: Rytíř Jedi. Vaše znalosti jsou obstojné, ale pouze studium dělá mistra. Vaše cesta síly ještě zdaleka není u konce.
16-18: Člen rady Jedi. Vaše výborné znalosti Star wars září stejně jako vás světelný meč. Temná strana síly se právě třese v kolenou.
19-20: Velmistr rytířů Jedi. Ten nejmoudřejší z nejmouřejších a nejsilnější z nejsilnějších. Vy nejen že porazíte všechno zlo, ale očekává se, že k vítězství povedete i ostatní. Výborná ukázka síly! Za odměnu můžete sezvat všechny přátele a známé a udělat si filmový Star wars maraton.

mhMartin Hampejs, jtoJaroslav Totušek

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz