4. července 2017 15:42 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

TEST: Náklaďáky drog i zástupy fanynek. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte Guns N‘ Roses

Guns 'N Roses. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Guns 'N Roses. | foto: Reprofoto

Není mnoho kapel, které by do puntíku splňovaly heslo Sex, Drogy a Rock‘n‘Roll. Američtí hardrockeři takovou skupinou ale jsou. Vítejte v džungli kapely, kterou její skandály proslavily snad stejně jako její hudba. Guns N’ Roses 4. července zahrají v téměř původní sestavě v Praze v Letňanech.

Guns N’ Roses je americká rocková kapela založená v roce 1985 zpěvákem Axlem Rosem, kytaristou Slashem, baskytaristou Duffem McKaganem a bubeníkem Stevem Adlerem. Na kontě má šest studiových alb. Kapela byla třikrát nominována na Grammy a obdržela více deset jiných cen.

Pro mnohé jsou Guns N’ Roses synonymem nezřízeného rockového života, čemuž odpovídalo i množství skandálů a historek z tour, nad kterými zůstává rozum stát. Vyzkoušejte si, co všechno o kapele víte v našem testu.

TEST SPUSTÍTE ZDE

Guns 'N Roses.
Guns 'N Roses.

Výsledky:
0 - 2 správně: Guns N’ Roses vám třeba úplně cizí nejsou, ale skalní fanoušek rozhodně nejste. Možná i přepínáte stanici, když je hrají v rádiu...
3 - 4 správně: O Guns N’ Roses povědomí máte. Kamarády v hospodě ale znalostmi o rockové legendě nejspíš neohromíte.
5 - 7 správně: Guns N’ Roses znáte velmi dobře. Nepřekvapilo by nás, kdyby vám nad postelí visel třeba plakát k Appetite for Destruction.
8 - 10 správně: Axl se Slashem jsou pro vás ztělesněním rocku a osobními idoly. Guns N’ Roses pro vás nejsou hudba, ale životní styl. Zasloužíte si jízdenku do Paradise City.

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz