1. června 2017 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

TEST: Vyzkoušejte si, zda poznáte celebrity na obalu legendárního alba Beatles

Beatles. Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beatles. Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band. | foto: Beatles

Ve čtvrtek 1. června uplynulo přesně padesát let od vydání legendárního alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearths Club. Ikonický je i obal alba, který zobrazuje fiktivní skupinu „seržanta Pepře“. Ta je složena z významných světových celebrit. Poznáte ty klíčové?

Beatles na obal svého alba Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club umístili řadu slavných osobností. Poznáte ale ty klíčové? Jsou zde herci, státníci, spisovatelé ale i duchovní osobnosti. Všichni tvoří pomyslnou kapelu, která před padesáti lety dobyla srdce posluchačů v domovské Británii ale i celém světě.

Beatles. Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band.
Pepřák - anketa

TEST NAJDETE ZDE (Otevře se ve vedlejším okně. Obrázky nahoře jsou důležité pro referenci)

Výsledky:
0 - 5 správně: Stejně jako Beatles i Vy můžete mít svůj „Perný den“, což by se dalo omluvit. Jinak by to ale takhle nešlo, zvlášť když mezi celebritami jsou i lidé, kteří svými činy ovlivnili svět.

6 - 9 správně: Někoho poznáte, někoho ne. I tak jste ale na dobré cestě a ve světě se neztratíte.

10 - 11 správně: Výborné znalosti Beatles a/nebo kulturní a sociální historie! Za odměnu se můžete projet Žlutou ponorkou.

12 správně: Neskutečné! Buď naprosto dokonale znáte kultovní album Beatles, nebo si umíte správně přiřadit tváře všech osobností v našich otázkách. Každopádně gratulujeme!

Najdete na Lidovky.cz