22. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ticho v předaleké galaxii. Disney odkládá plány na vedlejší filmy ságy Star Wars

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | foto: Starwars.com

LOS ANGELES Kasovní neúspěch snímku Solo: Star Wars Story zapříčinil to, že společnost Disney odkládá ostatní vedlejší filmy ságy Star Wars na neurčito. S informací přišel server Collider. Filmy z hlavní dějové linie to ale neovlivní.

Další z vedlejších filmů ságy Star Wars měl být pravděpodobně snímek o mistrovi rytířů Jedi, odvážnému Obi-Wanovi Kenobimu. Některé zdroje spekulovali i o filmovém příběhu nejznámějšího lovce odměn, v mandalorianské zbroji zakutého Boba Fetta (toho měl mít pod taktovkou James Mangold, režisér oceňovaného Logana). Zatím nejsou žádné informace o budoucnosti těchto projektů.

Tyto dva filmy ale nejsou jediným plánovaným vedlejším projektem z daleké, předaleké galaxie - O jeden film ze z daleké, předaleké galaxie se měli postarat i David Benioff a Daniel Brett Weisz, tvůrci populárního seriálu Hra o trůny. Tuto spolupráci společnost LucasFilms oznámila v únoru. V březnu zase přišlo oficiální oznámení o tom, že se připravuje hraný seriál pod taktovkou Jona Favreaua (Iron Man, Kniha džunglí). Také u těchto projektů není budoucnost známa.

Luke Skywalker se chystá zaútočit na Hvězdu smrti.
Postavu Landa Calrissiana si ve filmu Solo: A Star Wars story zahrál Donald Glover.

Solo střílel první

Nízké tržby Sola odrážejí nezájem publika a určitou „vyčerpanost“ celé ságy, která nyní chrlí filmy průměrnou rychlostí jednoho snímku za tři čtvrtě roku. Solo šel do kin vlastně jen chvíli poté, kdy z nich zmizela epizoda Poslední z Jediů. Solo navíc kvůli četným přetáčkám stál 250 milionů dolarů a stal se tak nejdražším dílem v historii ságy. Rozhodnutí ostatní filmy odložit na neurčito se tak v horizontu věcí budoucích jeví jako rozumné řešení.

Původním plánem společnosti Disney bylo pomocí vedlejších filmů a seriálů vytvořit univerzum ne nepodobné marvelovskému filmovému universu (MCU), kde by spolu všechny filmy a seriály souvisely a slévaly se v jeden větší celek.

Fanoušci se každopádně určitě dočkají deváté epizody hlavní dějové ságy pod vedením režiséra J. J. Abramse. Ta by měla do kin vstoupit v prosinci 2019.

  • 1Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj