Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
22. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ticho v předaleké galaxii. Disney odkládá plány na vedlejší filmy ságy Star Wars

Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Solo: A Star Wars story vypráví příběh mládí Hana Sola (Alden... | foto: Starwars.com

LOS ANGELES Kasovní neúspěch snímku Solo: Star Wars Story zapříčinil to, že společnost Disney odkládá ostatní vedlejší filmy ságy Star Wars na neurčito. S informací přišel server Collider. Filmy z hlavní dějové linie to ale neovlivní.

Další z vedlejších filmů ságy Star Wars měl být pravděpodobně snímek o mistrovi rytířů Jedi, odvážnému Obi-Wanovi Kenobimu. Některé zdroje spekulovali i o filmovém příběhu nejznámějšího lovce odměn, v mandalorianské zbroji zakutého Boba Fetta (toho měl mít pod taktovkou James Mangold, režisér oceňovaného Logana). Zatím nejsou žádné informace o budoucnosti těchto projektů.

Tyto dva filmy ale nejsou jediným plánovaným vedlejším projektem z daleké, předaleké galaxie - O jeden film ze z daleké, předaleké galaxie se měli postarat i David Benioff a Daniel Brett Weisz, tvůrci populárního seriálu Hra o trůny. Tuto spolupráci společnost LucasFilms oznámila v únoru. V březnu zase přišlo oficiální oznámení o tom, že se připravuje hraný seriál pod taktovkou Jona Favreaua (Iron Man, Kniha džunglí). Také u těchto projektů není budoucnost známa.

Luke Skywalker se chystá zaútočit na Hvězdu smrti.
Postavu Landa Calrissiana si ve filmu Solo: A Star Wars story zahrál Donald...

Solo střílel první

Nízké tržby Sola odrážejí nezájem publika a určitou „vyčerpanost“ celé ságy, která nyní chrlí filmy průměrnou rychlostí jednoho snímku za tři čtvrtě roku. Solo šel do kin vlastně jen chvíli poté, kdy z nich zmizela epizoda Poslední z Jediů. Solo navíc kvůli četným přetáčkám stál 250 milionů dolarů a stal se tak nejdražším dílem v historii ságy. Rozhodnutí ostatní filmy odložit na neurčito se tak v horizontu věcí budoucích jeví jako rozumné řešení.

Původním plánem společnosti Disney bylo pomocí vedlejších filmů a seriálů vytvořit univerzum ne nepodobné marvelovskému filmovému universu (MCU), kde by spolu všechny filmy a seriály souvisely a slévaly se v jeden větší celek.

Fanoušci se každopádně určitě dočkají deváté epizody hlavní dějové ságy pod vedením režiséra J. J. Abramse. Ta by měla do kin vstoupit v prosinci 2019.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.