20. září 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Laru Croft čeká filmový restart, bez Angeliny Jolie. Nový Tomb Raider má první ukázku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Lara Croft (Alicia Vikanderová) bude bojovat o holý život. Snímek Tomb Raider... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lara Croft (Alicia Vikanderová) bude bojovat o holý život. Snímek Tomb Raider... | foto: Warner Bros.

Studio Warner Bros. vypustilo na internet první ukázku z připravovaného snímku Tomb Raider. Půjde o kompletní restart série a Angelinu Jolieovou v roli neohrožené archeoložky vystřídá oscarová Alicia Vikanderová. Film půjde do kin 16. března příštího roku.

Lara Croft je pojem. Když se tato ženská hrdinka poprvé představila v roce 1996 ve videohře Tomb Raider, tak bylo jasné, že už jen tak neodejde. Byla neohrožená a drsná. Když na to přišlo, nebála se za sebe nechat mluvit střelné zbraně. Takovou hrdinku přesně vyobrazovala Angelina Jolieová ve snímcích Lara Croft: Tomb Raider (2001) a Lara Croft: Tomb Raider - Kolébka života (2003). Oba snímky byly kritikou hodnoceny velmi vlažně.

V roce 2013 se videoherní studio Square Enix, které vlastní práva na značku Tomb Raider, rozhodlo pro restart celé postavy. Lara už neměla být střílející svalnatá polobohyně, ale spíše poněkud křehká dívka. Ta sází místo pistolí na mrštnost a bystrost. Přesně taková bude podle traileru i Lara v podání Alicii Vikanderové. Mladá švédská herečka je rychle stoupající filmovou hvězdou, která už stačila vyhrát Oscara za vedlejší roli ve snímku Dánská dívka (2015). 

Alicia Vikanderová jako Lara Croft. Promo plakát ke snímku Tomb Raider (2018).

Alicia Vikanderová jako Lara Croft. Promo plakát ke snímku Tomb Raider (2018).


V novém snímku se Lara Croft vydá po stopách svého otce, který záhadně zmizel na zdánlivě opuštěném ostrově uprostřed Pacifiku. Diváci se podle všeho dočkají pořádné porce akce, ale i nějaké té archeologické mravenčí práce. Příběh bude přímo inspirovaný restartem celé série, videohrou z roku 2013.  Snímek má premiéru naplánovanou na 16. března 2018. 

  • 2Diskuse