22. října 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Trable Batmanova sluhy. Alfred Pennyworth se dočká vlastního seriálu

Batman (George Clooney) a Alfred Pennyworth (Michael Gough). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Batman (George Clooney) a Alfred Pennyworth (Michael Gough). | foto: Warner Bros

GOTHAM Bývalý voják speciálních služeb si založí vlastní bezpečnostní agenturu a je donucen spolupracovat s milionářem Thomasem Waynem, otcem Batmana. Alfred Pennyworth, Batmanův britský sluha, se nyní dočká vlastního seriálu. Hlavní roli ztvární herec Jack Bannon (Kód Enigmy, Železná srdce).

Seriál se bude odehrávat v šedesátých letech v Anglii. Alfred Pennyworth je bývalý důstojník speciálních jednotek, tvrďák s dětskou tváří bez vousů. Nedostatek peněz vyřeší tak, že si založí vlastní bezpečnostní společnost. Obchody jdou špatně až do dne, kdy si Alfreda nejme Thomas Wayne. Milionáře Thomase Waynea, otce Bruce Waynea/Batmana, si zahraje herec Ben Aldridge (Koleje osudu, The Titan).

Snímek Batman a Robin. Batman (George Clooney) a Robin (Chris O´Donnell)
Snímek Batman a Robin. Batman (George Clooney) a Robin (Chris O´Donnell)

„Alfred neví jak ve svém srdci toho dobrosrdečného chlapce, kterým kdysi býval, smířit s tím bezcitným vrahem, kterým ho donutili se stát,“ píše se v tiskovém prohlášení televize Epix. Ta oznámila plány na seriál o Alfredovi již v polovině května. Až do teď ale nebyly žádné nové informace.

Alfred Pennyworth v prvních batmanovských komiksech sloužil spíše jako humorná vložka. Jeho definitivní podobu pak ustanovil herec Alan Napier v televizním seriálu Batman z roku 1966. Do dnešní doby Alfredovu osobu a minulost prozkoumávalo mnoho komiksových scenáristů. Někteří z něj udělali herce Shakespearových dramat, jiní pak vojenského lékaře nebo špionské eso. Jedno ale zůstávalo vždy stejné - Alfred k Batmanovi patří stejně jako maniakální úšklebek k Jokerovi.

M. Svojtek Tak to jsem zvědavý. 11:35 23.10.2018

Najdete na Lidovky.cz