Úterý 15. června 2021svátek má Vít 27 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Třetí série Simpsonových je tou nejlepší. Kvalita seriálu upadá, přiznal scenárista

Rodinka Simpsonových na svém oblíbeném gauči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodinka Simpsonových na svém oblíbeném gauči | foto: Youtube

LOS ANGELES Deníku The New Yorker se podařilo získat rozhovor se scenáristou Johnem Swartzweldem, autorem mnoha dílů z prvních sérií Simpsonových. Scenárista se rozpovídal o samotném seriálu, ale i o perličkách z něj. Pro fanoušky je rozhovor speciální i v tom, že Swartzwelder obecně rozhovory nedává.

Žlutá rodinka Simpsonových završila svou již 32. sérii. Televize Fox má v plánu natočit minimálně ještě další dvě. Podle mnohých diváků ale mají Simpsonovi to nejlepší už za sebou a seriál je jen slabým odvarem dřívějších sérií. S tím souhlasí i scenárista John Swartzwelder.

Postava Leona Kompowskiho, kterou namluvil Michael Jackson.
Intro seriálu Simpsonovi.


Ten ze seriálu odešel před osmnácti lety a od té doby neposkytl jediný rozhovor. Podle Swartzweldera byla nejlepší třetí série, jež měla premiéru v letech na přelomu roku 1991. 

„Pořád jsem přesvědčen o tom, že nejlepší série byla ta naše třetí. Tou dobou už jsme věděli, jak pravidelně tvořit vtipné epizody, měli jsme spoustu vytvořených postav, stále nás napadaly nové zápletky a nebyli jsme přepracovaní. Při psaní třetí série jsme si užívali hodně srandy. Myslím, že se to do seriálu promítlo,“ nechal se slyšet scenárista. Dodal také, že kvalita seriálu upadá, hlavně během posledních několika sérií. 

Swartzwelder pro seriál napsal 59 epizod a opustil ho v průběhu 15. série. I tak se ale podílel na celovečerní podívané Simpsonovi ve filmu z roku 2007. 

Scenárista v rozhovoru dále prohlásil, že je běžné, že tým pomocných scenáristů přepíše až 75 % scenáře hlavního scenáristy. V jeho případě to ale pravděpodobně bylo méně, protože všechno škrtání špatně prožíval a dával to svému týmu na vědomí. 

Žijeme v internetové totalitě, říká herní vývojář Daniel Vávra

Daniel Vávra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pokládat designéra počítačových her Daniela Vávru za nudného „ajťáka“ žijícího v zajetí čísel by byl fatální omyl....

Boj o cukr. Pravda a mýty o nízkosacharidové dietě s docentem Cipryanem

Lukáš Cipryan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nízkosacharidová strava je dnes možná nejpopulárnější dietou. Jde ale o zdravý a efektivní způsob hubnutí? Výzkum v...

Přehled pravidel cestování. Podmínky a ceny testů na covid se v Evropě různí

Makarská riviéra v Chorvatsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dovolená do evropských destinací se vlivem koronavirových omezení prodraží. Při cestování turisté budou muset vzít v...