5. února 2018 16:06 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tuzemská kina ovládl Prezident Blaník. Snímek utržil již téměř 9 milionů korun

Tonda Blaník se na to cítí. Snímek Prezident Blaník (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tonda Blaník se na to cítí. Snímek Prezident Blaník (2018). | foto: Marek Novotný

PRAHA Do čela víkendové návštěvnosti kin se hned po premiéře dostal satirický snímek Prezident Blaník. Animovaný film Coco, který vedl žebříček předchozí víkend, spadl na druhé místo. Naopak nahoru - ze čtvrtého na třetí místo - se posunula komedie Jumanji: Vítejte v džungli!. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů.

Film Prezident Blaník, který je politickou satirou odehrávající se na pozadí druhé přímé volby českého prezidenta, vidělo o víkendu po čtvrtečním vstupu do kin téměř 64 000 lidí. Příběh fiktivního lobbisty Antonína Blaníka režírovaný Markem Najbrtem utržil zhruba 8,9 milionu korun.

Režisér Marek Najbrt. Snímek Prezident Blaník (2018).
Prezidentská kampaň v plném proudu. Marek Daniel jako Tonda Blaník. Snímek...

Ostatní snímky z první trojice žebříčku měly výrazně nižší návštěvnost a tržby. Americký animovaný film Coco, kterému předchozí víkend stačilo zhruba 38 000 diváků a 5,4 milionu tržeb na první příčku, skončil nyní se stejnou návštěvností a tržbami na druhém místě. Americká dobrodružná komedie Jumanji: Vítejte v džungli! měla na třetí příčce návštěvnost téměř 28 000 lidí a tržby přes čtyři miliony korun.

Jumanji se drží na předních místech, přestože je v kinech již sedmý týden. Celkem už komedie v tuzemských kinosálech za tu dobu utržila skoro 51 milionů korun a vidělo ji přes 332 000 lidí. Větší celkový úspěch má z dvacítky filmů v žebříčku filmových distributorů jen film Star Wars: Poslední z Jediů, který o víkendu skončil na 13. místě. Za osm týdnů v kinech utržil už 79 milionů a vidělo ho téměř půl milionu diváků.

Tabulka nejnavštěvovanějších filmů v ČR o uplynulém víkendu:

  • 1. Prezident Blaník
  • 2. Coco 
  • 3. Jumanji: Vítejte v džungli!
  • 4. Čertoviny
  • 5. Labyrint: Vražedná léčba

Zdroj: Unie filmových distributorů

ČTK