28. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Účastníci reality show žili rok v lese. Studio jim neřeklo, že už se nevysílá

Reality show Eden. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reality show Eden. | foto: Channel 4

LONDÝN/PRAHA Reality show Eden spočívala v tom, že se třiadvacet soutěžících snaží přežít bez technologických vymožeností rok v lese ve skotských vrchovinách. Televizní stanice Channel 4 ale kvůli klesající sledovanosti přestala show vysílat po čtyřech epizodách. Soutěžícím o tom ale nikdo neřekl a ti tak v lese strávili celý rok.

Reality show Eden britské televize Channel 4 probíhala přesně rok a skončila letos 23. března. Když se soutěžící vrátili domů, čekalo je nepříjemné překvapení - televize odvysílala pouhé čtyři epizody, které pokryly jen první tři měsíce pobytu soutěžících. Na úvodní epizodu se dívalo 1,7 milionů diváků a na poslední čtvrtou už o milion méně. Televize Channel 4 zbylé epizody kvůli propadu ve sledovanosti nevysílala, ačkoliv to podle vyjádření, které podala deníku The Guardian, má stále v plánu. „Eden byl koncipován jako reálný experiment a když jsme začali natáčet, nemohli jsme vědět, co z toho nakonec bude. Zbylé epizody ale ještě tento rok vysílat budeme.“

Dvacet tři účastníků se snažilo vybudovat fungující komunitu bez technologie a kontaktu z vnějším světem. To vše sledovali čtyři členové štábu a několik kamer. Projekt Eden byl zároveň i sociálním experimentem. Kdyby účastníkům někdo řekl, že se Eden již nevysílá, ohrozilo by to průběh experimentu.

Reality show Eden.

Reality show Eden.


I jako experiment ale Eden selhal. „Viděli jsme některé účastníky, jak jdou na návštěvu k nedalekému zubaři poté, co je rozbolely zuby,“ sdělila deníku Press and Journal místní obyvatelka Maria MacPherson. Účastníci si také měli do tábora pašovat nezdravé jídlo a alkohol.

V průběhu natáčení z Edenu 13 účastníků dobrovolně odešlo. Tara Zieleman, která show opustila jako první, si stěžovala na šikanu od ostatních. Tom Wah po svém odchodu zase publikoval na sociální síti Twitter: „Nebylo to takové, jaké mi říkali, že to bude. To co vidíte v televizích je kravina.“

Najdete na Lidovky.cz