10. března 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Úsměvy smutných mužů zamíří do kin. Na dně láhve se dá nalézt i legrace

Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018). Režie: Dan Svátek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018). Režie: Dan Svátek. | foto: Holiday Films

Opojně hořká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Úsměvy smutných mužů vypráví osudy čtyř mužů, kteří se potkají při nelehkém úkolu. Jako vyvrhelové v protialkoholní léčebně se ocitají takříkajíc na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si legrace naplno. Snímek Dana Svátka má premiéru naplánovanou na květen.

Film o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, se však odehrává nejen na půdě protialkoholní léčebny, ukazuje, jak snadno se může člověk dostat na scestí a jak nelehká je cesta zpět. Jen rozhodnutí léčit se mnohdy nestačí. Jedna z cest, jak se z toho dostat ven, vede přes sport, v tomto případě běhání. Příběhy hlavních hrdinů vás nenechají v klidu, někdy se budete smát, někdy přemýšlet nad osudy, vůlí a motivací. Snímek podle knižní předlohy bestsellerového spisovatele Josefa Formánka natáčí režisér Dan Svátek.

Herec David Švehlík. Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018)....
Záběry z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů (2018). Režie: Dan Svátek.

Divákům se představí naprosto odlišní chlápci v nejlepších letech – spisovatel Josef (David Švehlík), sportovec Honza (Ondřej Malý), úředník Milan (Jaroslav Dušek) a výtvarník Tomáš (Ivan Franěk). Kromě nich se diváci mohou těšit v malých či větších rolích na Mariku Šoposkou, Táňu Medveckou, Aloise Švehlíka, Petru Nesvačilovou, Rosťi Nováka st., Mariku Procházkovou, Jiřího Maryšku či Simonu Babčákovou.

K filmu, jehož premiéra je naplánovaná na květen tohoto roku, skládá hudbu beatboxový mág Endru za pomoci hudebníka Jena Hovorky. Diváci se mohou stát také spolutvůrci filmu díky právě probíhající kampani Pomozte dostat Jardu Duška z blázince.

Lidovky.cz
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...