18. března 2019 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Utíkej, Forreste, utíkej! Indové připravují novou verzi oscarového Forresta Gumpa

Forrest Gump (Tom Hanks) běží. Snímek Forrest Gump (1994). Režie: Robert... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Forrest Gump (Tom Hanks) běží. Snímek Forrest Gump (1994). Režie: Robert... | foto: Paramount

BOLLYWOOD Kultovní, šesti Oscary oceněný snímek Forrest Gump, ve kterém si svou životní roli zahrál herec Tom Hanks, se dočká nové verze (remaku). Nepůjde ale o hollywoodskou produkci - práva od studia Paramount koupil indický herec Aamir Khan pro svou produkční společnost. Bollywood v posledních letech vykazuje zájem o předělávky hollywoodských filmů.

Herec Aamir Khan je v současné době jednou z těch největších bollywoodských hvězd. Pro svou produkční společnost od studia Paramount zakoupil práva na příběh, který ho údajně oslovil již jako malého chlapce. Indického Forresta Gumpa si Khan plánuje zahrát sám. Pro roli se chystá shodit 20 kilogramů.

Forrest Gump (Tom Hanks) jako voják ve Vietnamu. Snímek Forrest Gump (1994)....
Forrest Gump

„Vždycky jsem miloval Forresta Gumpa. Je to skvělý příběh o jedné postavě. Bude to příjemný film pro příjemnou podívanou. Užije si ho celá rodina,“ oznámil Khan zakoupení práv novinářům na tiskové konferenci v Bombaji. Dodal, že natáčení má začít již letos v říjnu.

Snímek pod názvem Lal Singh Chadha (jméno hlavního hrdiny, indického Gumpa) dostal na starost režisér Advait Chandhan. Jediný zářez filmového nováčka je snímek Secret superstar z roku 2017.

Nová indická vlna

Bollywood v posledních letech projevuje zvýšený zájem o remaky hollywoodských filmů. V přípravě je nyní třeba nová verze romantického dramatu Hvězdy nám nepřály (2014) režiséra Joshe Boonea.

V roce 2014 zase v Bollywoodu vznikl film Bang Bang!, který byl remakem akční komedie Zatím spolu, zatím živí (2010) s Cameron Diazovou a Tomem Cruisem v hlavních rolích. Snímek Bang Bang! se také mimochodem natáčel i v Praze.


Bollywoodské filmy mají zpravidla něco, na co západní divák není tak úplně zvyklý. Korunují je monumentální hudební čísla, často až kýčovitá výprava a různé dějové odskoky. Bude jistě zajímavé sledovat, jak Indové s nově nabytou licencí naloží.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)