6. srpna 2018 18:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Úžasňákovi 2 porazili Toma Cruise, za první čtyři dny film vidělo 60 000 lidí

Film Úžasňákovi 2 doposud vydělal přes jednu miliardu dolarů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Film Úžasňákovi 2 doposud vydělal přes jednu miliardu dolarů. | foto: Moviezone

PRAHA Nejvíc diváků do kin přilákaly o uplynulém víkendu dvě novinky. První bylo pokračování animovaného filmu o rodině superhrdinů Úžasňákovi 2, druhou pak Mission: Impossible - Fallout s Tomem Cruisem v hlavní roli. Na třetí místo víkendové návštěvnosti odsunuly dva premiérové snímky druhý díl muzikálu Mamma Mia! s podtitulem Here We Go Again postavený na písních skupiny ABBA. Vyplývá to z údajů na webu Unie filmových distributorů.

Na Úžasňákovi 2 se do biografů vypravilo od čtvrtka do neděle víc než 60 000 lidí a v pokladnách nechali 8,8 milionu korun. Další nesplnitelná mise Ethana Hunta v podání Cruise zaujala zhruba 38 800 diváků, za vstupenky utratili 6,6 milionu Kč. Herci Amanda Seyfriedová, Meryl Streepová, Colin Firth a Pierce Brosnan v pokračování muzikálu Mamma Mia! přitáhli do kin dalších 19 000 lidí, kteří zaplatili přes tři miliony korun. Za tři týdny v distribuci tak film utržil téměř 27 milionů korun a vidělo ho na 180 000 diváků.

Ještě lepší celková čísla má americký animovaný snímek Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená, který za čtyři týdny přilákal 275 000 lidí s útratou přes 40 milionů korun. Bezmála 18 000 diváků a tržby 2,6 milionu z posledního víkendu filmu stačilo na čtvrtou příčku. Na páté místo z minule třetího klesl nejvýše postavený český zástupce ve víkendovém žebříčku. Na komedii Chata na prodej režiséra a scenáristy Tomáše Pavlíčka si koupilo vstupenky 9300 lidí za 1,4 milionu korun.

Z českých filmů se v první dvacítce drží ještě na šesté příčce příběh alkoholika Úsměvy smutných mužů podle stejnojmenné knižní předlohy Josefa Formánka. Minule byl pátý. Na 13. místo z minule 34. se vyhoupla komedie Tátova volha scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí dva americké sci-fi thrillery Temné síly a Meg: Monstrum z hlubin. Premiéru bude v tomto týdnu mít také francouzsko-americká komedie Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni. Českou tvorbu mezi novinkami zastupuje kriminální film Miss Hanoi z prostředí vietnamské komunity v severočeském Varnsdorfu.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.