5. ledna 2017 20:33 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Úžasný den!‘ vzkazují Coldplay. Na pomoc si vzali fanoušky

Chris Martin na festivalu v Rio de Janeiru, který se konal začátkem října. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Martin na festivalu v Rio de Janeiru, který se konal začátkem října. | foto: ČTK/AP

PRAHA Devatenáctého listopadu minulého roku poprosila skupina prostřednictvím facebooku o pomoc s videoklipem k písni Amazing Day. Ten se teď na sejné sociální síti objevil.

Skupina pro svůj nejnovější počin zvolila formu crowdsourcingu - novodobé „dělby práce“. „V listopadu jsme vás vyzvali, abyste nám ukázali, co se děje ve vašem koutu světa pro náš celosvětový filmový projekt Amazing Day. Tisíce z vás to udělaly. Zde je hotový film,“ napsal na facebooku zpěvák kapely Chris Martin. Video je montáží z usměvavých fanoušků, záběrů z koncertů Coldplay, pohledů na památky z různých zeměpisných koutů a veselých událostí, jako jsou párty a oslavy narozenin.

Singl Amazing Day pochází z desky A Head Full of Dreams z roku 2015. Album dostalo od kritiků smíšená hodnocení. Na rok 2017 má skupina naplánováno vydání EP Kaleidoscope.

Coldplay se vrátí do Prahy. Chris Martin a Jonny Buckland na snímku z letošního listopadu.
Britský zpěvák a skladatel Chris Martin, člen skupiny Coldplay

Najdete na Lidovky.cz