8. srpna 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

V městečku Castle Rock sídlí zlo. Seriál láká hned na několik Kingových zápletek

Bill Skarsgård v seriálu Castle Rock (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bill Skarsgård v seriálu Castle Rock (2018). | foto: HULU

CASTLE ROCK Seriál Castle Rock americké televize Hulu je zasazený do stejnojmenného města v americkém státě, dějiště celé řady románů a povídek spisovatele Stephena Kinga. divákům nabídne temný psychologický horor. V Česku distribuci seriálu zajišťuje HBO.

Castle Rock je typické ospalé městečko v americkém Maine. Má svou nevýraznou školu, nevýrazné náměstí a nevýrazné řady domů. Po celém městě se ale začnou dít poměrně nezvyklé věci. Kdo by mohl tušič, že v městečku svede světlo boj s temnotou? Seriál Castle Rock má ambice v sobě zkombinovat hned několik oblíbených kingovských zápletek. V Castle Rock se odehrávají například romány Mrtvá zóna, Doktor spánek, Nezbytné věci, Cujo nebo Temná polovina.

Seriál vytvořili Sam Shaw (Manhattan, Mistři sexu) a Dustin Thomason (Manhattan, Anatomie lži). Výkonným producentem se stal režisér J. J. Abrams (Star Wars: Síla se probouzí, Star Trek).

Melanie Lynskeyová v seriálu Castle Rock (2018).
Jane Levyová v seriálu Castle Rock (2018).

 Diváci se mohou těšit na Andrého Hollanda (Moonlight, American Horror Story), Noela Fishera (Red, Želvy ninja), Bill Skarsgård (Deadpool 2, Anna Karenina) nebo Sissy Spacekovou (Černobílý svět, Nezvěstný). Pro Kingovy fanoušky je obsazení Spacekové takovou malou třešničkou na dortu - právě ona si také zahrála Carrie v nezapomenutelné stejnojmenné adaptaci z roku 1976. Bill Skarsgård na sebe zase upozornil rolí vraždícího klauna Pennywiseho v adaptaci románu To z roku 2017.

Seriál sbírá velmi pozitivní ohlasy diváků a kritiky. Na agregátním recenzním serveru Rotten Tomatoes má v současné chvíli 85 % od kritiky a 89 % od diváků. „Castle Rock představí divákům více než horor plný nostalgie. Ukáže jim totiž nostalgii, která je původcem toho samotného hororu,“ oceňuje návrat ke Kingovým kořenům Julia Holmesová z magazínu The New Republic.

Najdete na Lidovky.cz